На Місяці знайшли загадкову печеру: як вона може допомогти астронавтам
- Італійські вчені вперше виявили печеру на поверхні Місяця.
- Отвір глибиною щонайменше 100 м утворився у скелястій рівнині Моря Спокою.
- У невивчених глибинах супутника Землі можуть бути приховані ще сотні подібних печер.
Ймовірно, знахідка виникла мільйони або мільярди років тому від потоку розпеченої лави. Науковці взялися за дослідження печери — поки що ані її точна глибина, ані походження достеменно невідомі. Однак фахівці вважають, що відкриття може прояснити таємницю життя на Марсі.
Заборона розповідає про печеру на Місяці.
Тунель у Морі Спокою: що виявили науковці
Лоренцо Бруццоне і Леонард Каррер з Університету Тренто в Італії знайшли заглиблення, досліджуючи отвір у скелястій рівнині Mare Tranquillitatis. Воно також відоме як Море Спокою, що пролягає на видимому з Землі боці Місяця, пише CNN.
Отже, печеру виявили за допомогою радара. Саме в цій місцині люди вперше ступили на поверхню Місяця у рамках місії «Аполлон-11» в 1969 році. Глибина знахідки — щонайменше 100 метрів. Припускається, що вона виникла мільйони або навіть мільярди років тому. Тоді на Місяці текла розпечена лава — вона могла проробити такий тунель у поверхні. А в невивчених глибинах Місяця можуть ховатися ще сотні подібних печер.
Теорія, що на супутнику Землі є печери, виникла у людства близько 50 років тому. Вже у 2010 році NASA відправило на місячну орбіту апарат Lunar Reconnaissance Orbiter, який за допомогою радарів вивчав місця, де, імовірно, могли бути входи в печери. Саме так печеру і відкрили. Тепер її досліджуватимуть за допомогою радарів, камер та навіть роботів. Поки що не відома ні точна глибина цієї печери, ні як вона виникла.
Читати більше новин в TelegramБританська астронавтка Хелен Шарман вважає, що печера може стати хорошим місцем для майбутньої бази астронавтів на Місяці. Фахівчиня припускає, що люди зможуть оселитися в печері вже за 20—30 років. Утім, оскільки печера дуже глибока, для пересування астронавтам знадобляться ліфт або реактивні ранці.
Дослідження поверхні Місяця: як це допоможе пізнати Марс
Наукова спільнота сподівається, що відкриття допоможе їм у вивченні Марсу. Якщо подібні печери знайдуть і на Червоній планеті, це відкриє нові можливості для пошуків життя там. Адже, якщо життя на Марсі існує, воно могло б ховатися в печерах, пише BBC.
У 2020 році NASA запустила місію Mars 2020, щоб почерпнути знання про четверту планету Сонячної системи. Ракета доставила туди робот-марсохід Perseverance та дрон Ingenuity. Місію ускладнювало те, що атмосфера Марсу сильно розряджена. Це змусило вчених шукати оригінальні рішення для першого в історії позаземного дрона.
«Цей дивовижний гелікоптер пролетів вище і далі, ніж ми собі уявляли, і допоміг NASA зробити те, що ми вміємо найкраще — зробити неможливе можливим. Завдяки таким місіям, як Ingenuity, NASA прокладає шлях для майбутніх польотів у нашій Сонячній системі та розумніших і безпечніших досліджень людиною Марса та за його межами», — сказав адміністратор NASA Білл Нельсон.
Ingenuity перевершив очікування більш ніж у 14 разів. Він літав над областями наукового інтересу, щоб робити зображення та допомагати визначити цілі роботу-марсоходу Perseverance для детального аналізу. Головною метою місії було дослідження середовища на Червоній планеті: її поверхні, геологічних процесів та історії формування та розвитку.
А печера на Місяці, окрім іншого, допоможе вивчити історію всієї Сонячної системи. Річ у тім, що гірські породи всередині печер менш пошкоджені, тому можуть більше розказати про події на Місяці багато мільярдів років тому.
Раніше Заборона розповідала про підготовку до першої висадки астронавтів на Марс. Фахівці створюють імпульсну плазмову ракету, яка зможе доставити людей на Червону планету лише за два місяці.
Читати більше новин в Telegram