'
Читаєте зараз
«На рівних із президентом ми не біймося». В Києві знесли культовий Кураж

«На рівних із президентом ми не біймося». В Києві знесли культовий Кураж

Iryna Troian
Автор:
Кураж
  • У Києві почали зносити 19-й павільйон на території ВДНГ, де деякий час проводили благодійну барахолку «Кураж».
  • На цьому місці зведуть одну з будівель Президентського університету.
  • Засновниця легендарного фестивалю Альона Гудкова прокоментувала .

На території Національного комплексу «Експоцентр Україна» (ВДНГ) почали зносити павільйон №19, де проводили фестиваль-барахолку «Кураж». На цій території збираються звести одну з будівель обіцяного Володимиром Зеленським Президентського університету

Заборона розповідає про історію з «Куражем» та про Президентський університет в Києві.


Альона Гудкова: про знесення павільйону дізнались випадково

В Києві на території ВДНГ розпочали зносити 19-й павільйон, де проводили міський фестиваль-барахолку «Кураж», розповіла засновниця фестивалю Альона Гудкова. З 2018 року там проводили музичні виступи, майстер-класи, барахолки, лекції тощо.

«На початку літа [2021 року] ми випадково дізналися, що нам не продовжать контракт на ВДНГ, тому що на цьому місці будуватимуть Президентський університет. Ніхто не приходив із наміром, не питав що і як за собою це спричинить, які втрати на нас чекають. Просто нафіг — і все. Розуміючи, що на рівних із президентом ми не боротимемося за павільйон, я для себе одразу вирішила, що не хочу скандалити, доводити та махати кулаками…», — написала на сторінці у Facebook Гудкова.

Знос павиКиївський фестиваль «Кураж» на ВДНГ. Фото: сторінка в Фейсбуці засновниці Альони Гудкової

За словами засновниці «Куражу», гендиректор ВДНГ Євген Мушкін пропонував переїхати в інший павільйон. Та Гудкова відмовилась, оскільки організатори фестивалю вклали у 19-й павільйон близько 6 млн гривень, не враховуючи оренду. «Крім цієї пропозиції, ми не отримали ні допомоги, ні компенсації вкладень, ні варіантів адекватного переміщення цілком значимої соціальної, культурної міської події», — зазначила Гудкова.

Читати більше новин в Telegram

За її словами, вона зверталася до Офісу президента про збереження цього павільйону як зразка пострадянського модернізму, але та не відповіли. 2 лютого 2022 року про знесення колишнього місця проведення «Куражу» Альона Гудкова теж випадково дізналася із соцмереж.

Президентський університет: що відомо

У травні 2021 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Президентського університету на 11 кампусів, який готуватиме «людей майбутнього». Будівництво університету на 16 гектарах коштуватиме близько 7.2 мільярдів гривень. Заклад має запрацювати з 1 жовтня 2023 року.

В університеті планують готувати фахівців і здійснювати дослідження за такими напрямами:

  • інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект;
  • нанотехнології;
  • аерокосмічні технології;
  • енергетичні технології;
  • біотехнології та науки про здоров’я;
  • глобалізація та міжнародні комунікації.

Раніше Заборона розповідала про світові пам’ятки епохи модернізму та про те, що з ними може бути, якщо їх охоронятимуть так, як в Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій