Читаєте зараз
На ЗАЕС зруйновано станцію радіаційного моніторингу

На ЗАЕС зруйновано станцію радіаційного моніторингу

Ilona Kivva
Автор:

Через обстріл та пожежу зруйновано зовнішню станцію радіаційного моніторингу. Вона розташована за 16 км на південний захід від окупованої росіянами Запорізької АЕС, повідомили у МАГАТЕ.

Команда ЗАЕС втратила зв’язок з цією станцією у другій половині дня в понеділок, 24 червня 2024 року. Через небезпеку команда станції та експерти МАГАТЕ не можуть перевірити, які пошкодження вона отримала. 

З початку 2022 року вже кілька станцій радіаційного моніторингу в 30-кілометровій зоні навколо ЗАЕС вийшли з ладу на різні періоди часу через пошкодження, отримані в результаті бойових дій. Чотири з 14 станцій не змогли відновити роботу.

«Робота обладнання для радіаційного моніторингу за межами майданчика є невід’ємною частиною ядерної безпеки в усьому світі. Ці системи важливі для безперервного моніторингу рівнів радіації, а за умови аварійної ситуації — для швидкої оцінки поточного та потенційного радіологічного впливу та визначення бажаних захисних заходів. Загалом у світі працює шість тисяч таких станцій», — пояснили в організації.

Втрата однієї станції радіаційного моніторингу не має прямого впливу на безпеку на ЗАЕС. Нагадаємо, через регулярні обстріли з боку росіян ЗАЕС регулярно опиняється на межі блекауту.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій