'
Читаєте зараз
На Закарпатті готують заміну «Артемсолі»: знайдено величезні поклади

На Закарпатті готують заміну «Артемсолі»: знайдено величезні поклади

Markiian Oliiarnyk
  • Артемівське родовище забезпечувало Україну сіллю на 90%, але через постійні обстріли на Донеччині видобуток припинився.
  • Приблизно такий же за розмірами пласт виявили у Буштинській громаді.
  • Першу сіль з нового родовища планують видобути вже у лютому 2023 року.

У Закарпатській області розпочнеться видобуток солі для потреб України. В першу чергу йдеться про технічну сіль, яка вкрай необхідна для посипання доріг під час ожеледі взимку. Харчову планують виробляти вже на другому етапі. Раніше її вистачало завдяки роботі «Артемсолі», утім через закриття підприємства сформувався дефіцит.

Заборона розповідає про відкриття великих соляних покладів на заході країни.


Буштинське соляне родовище: план видобутку на 2023

На Закарпатті провели геологічні дослідження та виявили колосальний соляний пласт, який лежить на глибині з 35 до 500 метрів. Він розташований у Буштинській громаді Тячівського району і потенційно це родовище може давати до 150 000 тонн солі на місяць (це 1 800 000 тонн на рік).

«Вже розпочалися інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітки бурових майданчиків, облаштування місця для працівників та інше. Водночас закупили сучасне обладнання для глибокого промислового буріння», — заявив очільник Закарпатської ОВА Віктор Микита.

Добувати сіль планують методом підземного вилуговування через бурові свердловини. Перший видобуток очікується вже у лютому 2023 року. Родовище, за прогнозами фахівців, зможе забезпечити 100% потреб України у технічній солі. Вона використовується для посипання доріг узимку (в середньому країна використовує близько 450 000 тонн на сезон). А виробництво харчової солі для населення розпочнеться вже після налагодження базової інфраструктури.

Читати більше новин в Telegram
План розробки Буштинського соляного родовища. Фото: Віктор Микита – голова Закарпатської ОДА/Facebook

«Ми надали інвестору [ТОВ «КАТІОН ІНВЕСТ»] максимально сприятливі умови, домовилися про розгляд додаткових опцій у межах індустріального парку, котрі дозволять підприємству швидше розвиватися», — зазначив Микита.

Раніше потреби держави у солі закривало підприємство «Артемсіль», розташоване у Соледарі на Донеччині. Видобуток з Артемівського родовища щорічно становив близько 2 мільйонів тонн. І це забезпечувало понад 90% соляних потреб в Україні. Також підприємство постачало товар на експорт до 15 країн світу. Однак через постійні обстріли Соледара воно було змушене припинити виробництво у квітні 2022 року.

Раніше Заборона розповідала про українські підприємства на Донбасі, які через активні бойові дії та постійні прильоти з боку окупантів були змушені закритися або законсервуватися.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій