Нафтові трейдери знайшли спосіб обійти ембарго США
- Російська нафта таємно поставляється до США через махінації посередників і продавців.
- Її ховають у сумішах нафтопродуктів з таким співвідношенням, щоб американський регулятор не зміг відстежити походження.
- Набуває популярності схема з переміщенням нафти між кораблями у Середземному та Чорному морях.
США відмовилися від російської нафти, однак ділки на ринку сировини знаходять лазівки, як продавати американцям заборонений товар. Допомагають їм у цьому країни, такі як Індія, які не просто не ввели санкції проти країни-агресорки, а ще й у декілька разів збільшили імпорт чорного золота з Росії.
Заборона розповідає про те, яким чином російська нафта потрапляє на американські ринки.
Таємний експорт нафти з РФ до США: дані WSJ
Продавці нафти реалізують схему незаконного постачання російської нафти до США, які ввели повне ембарго на імпорт викопного палива з РФ, пише The Wall Street Journal. Вони користуються вразливістю американської системи визначення походження вантажу під назвою «правило 25%». Вона не враховує товари, які були істотно перероблені на іншу продукцію іноземного виробництва. Махінатори ховають нафту у сумішах нафтопродуктів, наприклад, бензині та дизельному пальному.
Індія стала ключовим центром потоків російської нафти. Навесні 2022 року імпорт країни різко зріс до 800 000 барелів на добу у порівнянні з 30 000 барелями, які фіксувалися у лютому. Як пише WSJ, це пов’язано з великою знижкою на російську марку Urals, яка зараз коштує приблизно на $35 дешевше, ніж еталонний Brent.
Так, наприклад, нафтопереробний завод індійської компанії Reliance Industries, купив у травні в сім разів більше російської нафти у порівнянні з поставками за лютий, що становить п’яту частину його загального споживання. «Ймовірно, що Reliance купила російську нафту зі знижкою, переробила її, а потім продала продукт на короткостроковому ринку в США. Схоже, що існує схема торгівлі, коли російська нафта очищається в Індії, а потім її частина продається на американських ринках», — пояснив аналітик Центру досліджень енергетики та чистого повітря Лаурі Міллівірта.
Читати більше новин в TelegramПриховування походження російської нафти: схема
Все більшої популярності набуває схема контрабанди нафти та нафтопродуктів з РФ через їхнє переміщення між кораблями. Танкер без пункту призначення і з вимкненим GPS-трекером зустрічається з іншим вантажним кораблем у морі. Підсанкційний товар перекачується з одного судна на інше, де він ‘губиться’ серед інших вантажів. Вже інший корабель доставляє контрабанду безпосередньо до портів призначення. В документах зазначається інше походження, оскільки з судових журналів видно, що у російські порти судно не заходило.
Найбільше таких махінації здійснюються у Середземному та Чорному морях й біля узбережжя Західної Африки. Найпопулярнішими напрямками поставок російської нафти у такий спосіб є Китай, Індія та навіть деякі європейські країни.
У таких махінаціях зацікавлені не лише у Кремлі, а й самі покупці. Так, наприклад, китайські енергетичні компанії бажають приховувати факти, що вони купують російську нафту, щоб уникнути високих витрат на її транспортування. Як пояснюють трейдери, все менше і менше судноплавних і страхових компаній продовжують працювати з енергоресурсами з РФ. Тож ті, хто залишився, виставляють цінники у три-п’ять разів вищі, ніж було до великої війни.
Раніше Заборона розповідала про те, що Росію можуть виключити з угоди ОПЕК+ про видобуток нафти, оскільки країна-агресорка не може виконувати норму через санкції.
Читати більше новин в Telegram