Читаєте зараз
Найближчі 3-6 місяців: аналітики дали прогноз курсу долара та євро

Найближчі 3-6 місяців: аналітики дали прогноз курсу долара та євро

Yevheniia Kostina

Американський долар в найближчі три місяці продовжить зміцнюватися, але в першому кварталі 2024 року очікується послабшання позицій. Це означає, що національні валюти інших країн зможуть укріпити свій курс, вважають опитані агентством Reuters Forex-стратеги.

Завдяки сильній економіці та зростанню прибутковості казначейства США долар залишався стійким до більшості основних валют. Хвилювання через Китай і глобальне економічне зростання вплинули на схильність до ризику та очікування, що Федеральна резервна система США довше утримуватиме процентні ставки на високому рівні. Долар досягнув шестимісячного піка і відновив майже всі свої втрати в середині року і зараз перевищив 1% за рік. Валюта США продовжить зміцнюватися до кінця 2023 року.

Але очікується помірне послабшання до більшості основних валют в першій половині 2024 року, коли Федрезерв [національний банк США] знизить процентну ставку.

Тож ті валюти, які сильно девальвували, зможуть відіграти позиції. Щодо основних, то серйозних потрясінь в обидва боки щодо євро аналітики не передбачають.

Прогнозується, що японська єна, яка вже впала більш ніж на 11% за рік щодо американського бенчмарка, компенсує всі втрати 2023 року та змінить курс на 132 за долар у наступні 12 місяців.

Фунт стерлінгів, який уже зріс майже на 3.5% у 2023 році, за прогнозами, зросте ще на 3% до 1.29 за долар за рік.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій