'
Читаєте зараз
Найхолодніше Різдво за 10 років: США та Канаду накрив циклон-бомба

Найхолодніше Різдво за 10 років: США та Канаду накрив циклон-бомба

Ilona Kivva
Автор:
https://twitter.com/CondescendingDK/status/1606169407193026560
  • Негода зачепила більшу частину північної Америки. Подекуди температура опустилася нижче -50°С. У десятках регіонів встановлені температурні рекорди.
  • Через сильний вітер та мороз людей попередили про великий ризик обмороження — достатньо побути на вулиці без рукавиць 5 хвилин.
  • Постраждали навіть Флорида та Техас, де зазвича температура на 10-15 градусів вижче.

Сполучені Штати, Канада та частина Мексики втрапили в пастку арктичного шторму, який може стати найпотужнішим за останні кілька десятиліть. Це не звичайний циклон: він швидко росте та перетворюється на вибуховий — так називають негоду, коли температура різко опускається до сильних мінусів.

Заборона розповідає про зимовий шторм напередодні Різдва.


Арктичний шторм у Північній Америці у грудні 2022

Більшу частину материка з 21 грудня 2022 року накрив потужний зимовий шторм, який виник в Арктиці. Негода зачепила майже усі американські штати, частину Канади та прикордонні зі США регіони Мексики, пише BBC.

Очікується, що у деяких частинах материка температура впаде від -45°C до -60°C. А у Техасі, де середня температура взимку зазвичай тримається у межах від +1°C до +15°C, мороз може досягти -9.4°C. В канадських провінціях Онтаріо та Квебек очікують сильні снігопади з різкими поривами вітру.

Так, станом на 23 грудня у США вже були побиті кілька температурних рекордів:

Читати більше новин в Telegram
  • у деяких частинах Монтани, Південної Дакоти й Вайомінгу (США) температура повітря за лічені години до -50°С;
  • у Колорадо температура впала за добу впала з 5.5°С до -22.7°С;
  • у місті Шайєнн, штат Вайомінг, за 30 хвилин температура опустилася з 6.1℃ до -16.1℃;
  • рекордна заметіль вразила Північну та Південну Дакоту;
  • у Чикаго швидкість вітру сягнула 80 км/год;
  • вздовж кордону Колорадо і Вайомінгу була нульова видимість, тому всі дороги в районі закрили.

У штатах Нью-Йорк, Кентуккі, Північна Кароліна, Західна Вірджинія, Джорджія та Оклахома оголошено надзвичайний стан, а Вісконсін оголосив надзвичайну енергетичну ситуацію через перебої електропостачанням.

Великі аеропорти у США та Канаді скасували тисячі рейсів через посилення шторму. Так, за даними сервісу відстеження польотів FlightAware, тільки у Штатах 22 та 23 грудня було скасовано понад 5300 рейсів. Найбільші авіакомпанії країни запропонували подорожуючим безплатно перенести польоти.

Однак, за даними Національної метеорологічної служби США, шторм посилюватиметься. Вже є ознаки, що він перетворився на циклон-бомбу — так називаються найнебезпечніші шторми. Вони особливі тим, що швидко зростає, а центральний атмосферний тиск падає щонайменше на 24 мілібари за 24 години. Саме це призводить до таких явищ як різке падіння чи підвищення температури за годину, чи навіть коротший період як, наприклад, у Вайомінгу. 

Синоптики прогнозують, що близько 177 мільйонів жителів США, а це більша частина населення, зустрінуть найхолодніше Різдво за останні 10 років, а жителі Флориди — за останні 30 років.

Жителів східного узбережжя також попередили про ймовірність отримати сильне обмороження відкритих частин тіла: ніс, руки, шия, всього за 5-10 хвилин.  

Раніше Заборона розповідала про потужний тропічний шторм, який накрив Філіппіни. Негода стала найбільш руйнівною на острівній країні у 2022 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій