Читаєте зараз
Наймасштабніша у світі операція: на острові в Індійському океані винищать усіх мишей

Наймасштабніша у світі операція: на острові в Індійському океані винищать усіх мишей

Ilona Kivva
Автор:
  • До складу Південно-Африканської Республіки входить острів Маріон, який є домом для мільйонів морських птахів. Серед них вимираючі види.
  • У XIX столітті у регіоні плавали мисливці за тюленями. Вони привезли на кораблях мишей, які швидко розплодилися у сухій і теплій місцевості.
  • Гризуни загрожують 18 із 28 видів морських птахів, які розмножуються на території.

На невеликому південноафриканському острові Маріон проведуть кампанію по винищенню гризунів. Річ у тім, що за останні 30 років їх популяція у регіоні настільки зросла, що вони поїдають не тільки безхребетних і рослини, а навіть пташенят та дорослих птахів унікальних видів, які розмножуються там. Подібні проєкти вже запускали, в основному в Атлантиці, але настільки масштабний буде проведено вперше. 

Заборона розповідає про проєкт Mouse-Free Marion.


Миші на острові Маріон: що придумала ПАР

До складу республіки входить острівна група Принс-Едуард, розташована у південній частині Індійського океану. Один з островів має назву Маріон. Це безлюдна субантарктична територія за 2 200 км на південний схід від Кейптауна. Вона спустошена вітрами, але є домом для мільйонів морських птахів, серед яких чотири види пінгвінів і четверта частина від усіх у світі мандрівних альбатросів, пише The Guardian.

Група островів Принс-Едуард на карті. Скріншот: Google Map

Група островів Принс-Едуард: вище острів Принс-Едуард, нижче — Маріон. Скріншот: Google Map

Читати більше новин в Telegram

Століттями на острові не було мишей, але у XIX столітті мисливці за тюленями випадково привезли на ці землі гризунів. Умови були для них біль ніж сприятливими: тепла і суха погода, рослинність подібна до тієї, що росте у степах. Тож вони почали активно розмножуватися і заселяти нову територію.

Щоб врятувати пернатих, влада ПАР ухвалила рішення повністю вивести гризунів на острові. Для цього узимку 2025 року на Маріон планують доставити вертолітний флот із ПАР. Гелікоптери розкидають на 30 000 га родентициди — хімічні засоби для боротьби проти гризунів. 

«Потреба нагальна й очевидна для всесвітньо важливих морських птахів острова Маріон, до яких належать знамениті мандрівні альбатроси, буревісники та пріони. Хоча видалення мишей з острова Маріон приносить очевидну користь птахам та іншим видам тварин і рослин, які там мешкають, цінність цього природоохоронного втручання виходить далеко за межі берегової лінії. Морські птахи є членами регіональної спільноти морських птахів, яка безпосередньо пов’язана з функціонуванням і здоров’ям субантарктичного регіону», — пояснив операційний менеджер проєкту Mouse-Free Marion Кіт Спрінгер.

Подібні програми уже запускали у інших частинах світу. Відповідно до світового досвіду, родентициди вважаються єдиним ефективним методом, для знищення гризунів на великих островах, однак проєкт у Маріоні стане найбільшим з усіх, що коли-небудь проводили.

Інші приклади:

  • у 2008 році аналогічний проєкт запустили на великому субантарктичному острові в південній Атлантиці — Південна Джорджія. Тільки там боролися не тільки з мишами, а й зі щурами. реалізовували його 10 років і у 2018 році було офіційно оголошено про успіх;
  • менш масштабні проєкти знищення гризунів відродили популяції морських птахів на британських островах Ланді, Рамсі та Шиантс;
  • на острові Гоф, що у південній Атлантиці, вивести гризунів не удалося. було розпочато другу спробу.

Раніше Заборона розповідала про різке скорочення популяції пінгвінів Аделі в Антарктиці. Через зміни клімату птахи вимушені кидати своїх дитинчат без їжі та захисту.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій