Читаєте зараз
Найсильніші за останні роки. Чилі охопили десятки пожеж: моторошні кадри

Найсильніші за останні роки. Чилі охопили десятки пожеж: моторошні кадри

Ilona Kivva
Автор:
  • У південноамериканські країні наприкінці зими щороку виникають лісові пожежі, однак зазвичай вони контрольовані.
  • У лютому 2023 року загоряння поширилися на близько 2700 км² — це менше 1% від території країни, але втричі більше Києва.
  • Постраждали регіони, в яких вирощуються майже весь виноград, що експортує країна.

Південні провінції Чилі охопили найсильніші за останні роки лісові пожежі. За два дні виникло понад 200 осередків вогню, які не вдається локалізувати через спекотливу погоду. Найбільше постраждав регіон Біобіо.

Заборона розповідає про ситуацію з пожежами у південноамериканській країні.


Лісові пожежі у Біобіо, Нубле та Арауканії: 6 лютого

Вогневі осередки почали виникати 4 лютого 2023 року. Їх спричинила сильна спека, що вирувала у країні від початку місяця. Через суху посушливу погоду (температура в деяких із найбільш постраждалих зонах перевищила 40°C) вогонь швидко поширився. Так, вже 5 лютого було помічено 260 пожеж, 28 з яких особливо небезпечні, пише Reuters.

Пілот Ніковегу зняв масштаби пожеж у Чилі з літака, 5 лютого 2023 року. Скріншот: Nicovegu/TikTok

Вони охопили частину південних регіонів країни, а саме Біобіо, Нубле та Арауканія, де сконцентровані найбільш густі великі ліси. Також там вирощуються майже весь виноград, що експортує країна. В усіх трьох провінціях оголошено надзвичайний стан.

Читати більше новин в Telegram
Територія, яку охоплюють регіони Біобіо, Нубле та Арауканія в Чилі. Скріншот: Google Map

Станом на 6 лютого площа загоряння становить близько 270 000 гектарів або 2700 км². Для порівняння, Чилі займає 756 950 км², тож це менше ‘% від території країни. Водночас це трохи більше як три площі Києва.

Багато людей вважаються зниклими безвісти, але вже відомо про щонайменше 24 загиблих та майже 1000 поранених. Найбільше постраждала провінція Біобіо: понад половина поранених та загиблих припадає на цей регіон.

У Чилі лісові пожежі спостерігаються щороку наприкінці зими, але ці буквально за два дні вже стали найсильнішими за останні роки. Тільки з 4 по 5 лютого вони охопили площу, еквівалентну тій, яка зазвичай потерпає за цілий рік. Осередки вогню поки не вдалося локалізувати, але допомогу в гасінні країні вже надали Бразилії, Колумбія, Еквадор, Парагвай, Перу, Португалія та Венесуели.

Санта-Хуана, регіон Біобіо, Чилі, 6 лютого 2023 року. Фото: Dr Olaf Bachmann/Twitter

Раніше Заборона розповідала про потужні землетруси, які 6 лютого 2023 року сколихнули Кіпр, Йорданію, Ліван, Ірак, а найбільше постраждали провінції Туреччини та Сирії. Денні афтершоки дійшли також до Ізраїлю, Грузії та Вірменії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій