Читаєте зараз
Напад на журналістів в «Укрексімбанку». Ще один фігурант отримав підозру

Напад на журналістів в «Укрексімбанку». Ще один фігурант отримав підозру

Yevheniia Kostina
Акція протесту під Укрексімбанком
  • Чоловіку повідомили про підозру у побоях та перешкоджанні журналістській діяльності.
  • Підозри раніше отримали Євген Мецгер, а також очільник служби безпеки та голова інформаційного департаменту.
  • Напад, нагадаємо, стався через питання «Схем» про видачу підозрілого кредиту.

Київська міська прокуратура оголосила підозру четвертому учаснику нападу на журналістів програми «Схеми» в державному «Укрексімбанку». Чоловіка звинуватили в побоях та перешкоджанні роботі журналістів.  Напад, нагадаємо, стався під час інтерв’ю у кабінеті тодішнього голови правління банку Євгена Мецгера.

Заборона розповідає про напад на журналістів програми «Схеми» в «Укрексімбанку»; хто з працівників банку отримав підозру та що загрожує кожному з них.

Кому і за що оголосили підозру

У прокуратурі м. Києва підтвердили журналістам Радіо Свобода, що повідомили про підозру четвертому учаснику нападу на журналістів програми «Схеми» під час інтерв’ю з тодішнім головою правління АТ «Укрексімбанк» Євгеном Мецгером. За даними медійників, новий підозрюваний – начальник управління внутрішньої безпеки захисту та охорони банку.

Чоловік отримав підозру за перешкоджання журналістській діяльності та у побоях. За першою статтею йому загрожує штраф до 850 гривень, або арешт до півроку чи обмеження волі до трьох років. Через побої його можуть покарати штрафом до 850 гривень або громадськими роботами (до 200 годин) або виправними роботами до одного року.

Що сталося в Укрексімбанку

4 жовтня 2021 року в центральному офісі державного «Укрексімбанку» журналісти програми «Схеми» брали інтерв’ю в очільника фінустанови Євгена Мецгера, однак після одного із запитань (про видачу кредиту бізнесмену, чия компанія сплачує податки окупантам в ОРДЛО) він наказав забрати камери та стерти матеріал. Представників ЗМІ близько години не випускали з приміщення, розмови з працівниками установи вдалося зафіксувати на аудіо.

Читати більше новин в Telegram

Керівництво банку спочатку заперечувало застосування сили до журналістів, але після відновлення відео нападу, яке опублікували 5 жовтня, Мецгер назвав свої дії неприпустимими. 

На відео видно, як один із співробітників банку заламав оператора знімальної групи, а Мецгер наказує стерти весь матеріал. В той же день поліція відкрила справу про перешкоджання журналістській діяльності.

6  жовтня наглядова рада банку ухвалила рішення відсторонити голову правління фінансової установи Євгена Мецгера та двох співробітників банку «на час проведення внутрішнього розслідування».

Протягом двох наступних днів Мецгеру оголосили підозри у перешкоджанні журналістській діяльності та утриманні людей. 11 жовтня Мецгер звільнився з банку, в той самий день його відправили під нічний домашній арешт.

Директора департаменту інформаційної політики Володимира Пікалова звинувачують у перешкоджанні журналістській діяльності та утриманні людей. Йому обрали аналогічний запобіжний захід – нічний домашній арешт. Керівнику служби безпеки «Укрексімбанку» Ігорю Тельбізову інкримінують перешкоджання  професійній діяльності журналістів та умисному вчиненні насильницьких дій, які завдали фізичного болю та не спричинили тілесних ушкоджень. Його відпустили під особисте зобов’язання.

Раніше Заборона розповіла про те, хто і як нападає на фотографів та фотожурналістів під час зйомок.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій