Читаєте зараз
NASA перенесло одну з наймасштабніших місій: що сталося і яка її мета

NASA перенесло одну з наймасштабніших місій: що сталося і яка її мета

Ilona Kivva
Автор:

Національне космічне агентство США зсунуло термін реалізації місії Артеміда (Artemis). У її рамках люди мали повернутися на Місяць вперше з 1972 року, повідомили у NASA.

«Артеміда» — масштабна багатомільярдна програма США, метою є дослідження Місяця, аби супутник став проміжною точкою для майбутніх місій на Марс.

Проєкт має чотири основні етапи:

  • Artemis I — перший запуск космічного корабля «Оріон» без екіпажу на орбіту (завершено);
  • Artemis II — перший політ космічного корабля «Оріон» з екіпажем у складі чотирьох астронавтів з метою облетіти Місяць — був запланований на листопад 2024 року, але у результаті перенесений на вересень 2025 року;
  • Artemis III — перший політ з висадкою екіпажу на Місяць, де двоє астронавтів мають провести близько тижня — було заплановано на 2025 рік, але перенесли на вересень 2026 року;
  • Artemis IV — політ екіпажу до космічної станції Lunar Gateway, яка має бути запущена на орбіту Місяця — до 2028 року.

На рішення, очевидно, вплинув провал першої комерційної місії Peregrine One. Модуль мав приземлитися на Місяці. Його успішно запустили 8 січня 2024 року, але техніка отримала пошкодження і почала втрачати паливо, тож посадка на супутник стала неможливою.

У NASA кажуть, що затримки зумовлені міркуваннями безпеки, оскільки ще не всі технічні проблеми вирішені, зокрема і з системами життєзабезпечення.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій