Візуальний щоденник фотографки в Італії
Візуальний щоденник фотографки в Італії

Наша з Марком одіссея. Тривале повернення додому. Візуальний щоденник фотографки в Італії

Khrystyna Solomonchuk

О 7-й ранку третього дня війни Христина разом з сином Марком зібрала мінімум речей у наплічник і вирушила в дорогу — родичі за кордоном наполегливо просили приїхати до них. Христина сподівалася на кількатижневу подорож, але новини змушували відкладати повернення. Мандрівку з сином фотографка фіксувала на телефон і відразу викладала в соціальні мережі, щоб звільнити місце в пам’яті. Меланхолійні кипариси, італійські леви святого Марка та homesickness — відчуття суму за домом.

Заборона публікує візуальний щоденник фотографки про перебування в Італії, де вона провела 89 днів, — її довге повернення додому триває досі. Першу частину щоденника, присвяченого рідному місту-привиду Стебник Львівської області, можна подивитися тут.

Візуальний щоденник фотографки в Італії

8-й день

Останнє фото перед війною.
Раніше задля забави купила карти Таро ворожки Марії Ленорман, за день до війни розклала: змій, темні хмари та Лелека. Не дуже вірю у всілякі передбачення, але вірю в наших людей!
Буськи прилетіли — все буде Україна!

15-й день

Migration doors and roads.

16-й день

Pax tibi Marce.

20-й день

20th day of migration.

23-й день

On #theroad.

25 днів триває наше повернення додому. На автопілоті. Думала, їдемо на кілька тижнів. Думала, зможу асимілюватися (Італія ж така чудова!). А тепер невідомо скільки ще триватиме наша з Марком одіссея. 
Головне — зберегти себе, свою особистість та ідентифікацію.

26-й день

On #theroad.

Візуальний щоденник фотографки в Італії

31-й день

31 days far away from home.

37-й день

I have terrible dreams among beautiful places.

43-й день

Vedere.

46-й день повернення додому. Відчуваю брак особистого простору, 20-кілометрові прогулянки як розрада. Око чіпляється за рідне, знайоме: конюшина, бузок. Вухо чіпляється за кумкання жаб і спів ластівок — вони повертають мене додому. Де мій дім? Більшу частину життя провела в Стебнику. Торік навіть відзняла проєкт про місто, що зникає. Може, ті знімки як вакцина від болісної втрати тепер?
Головне — зберегти себе, свою особистість та ідентифікацію.

47-й день

Qui.

49-й день

Walking on.

51-й день

Buona Pasqua.

53-й день

Ancora.

Eataly

54-й день

Eataly.

56-й день

#theroad

Візуальний щоденник фотографки в Італії

59-й день

Вражаючі пневматофори — дихальні корені болотяного кипариса (Taxódium). Коли вперше побачила, вони нагадали мені долоні, складені до молитви.

Раптом літо

62-й день

Раптом літо.

66-й день

La schiuma dei giornі.

67-й день

Останні 4 місяці життя перенасичені подіями, людьми, місцями. Здається, постійно щось робиш, приймаєш рішення, біжиш, та насправді дієш на автоматі. Лише зараз потрошки все почало знаходити відповідні синапси і приходить усвідомлення того, що відбулося. Найбільше бажання — зберегти себе, свою особистість та ідентифікацію.

Поки гостювала в Італії, полюбляла відвідувати це місце. Треба піднятися трішки вгору. Ліси там не такі як наші — листяні, а земля вкрита непрохідними зарослями дикої дряпучої ожини. На винограднику завжди безлюдно, тихо. Слухала, як кумкають жаби, часом пролітала яка сіра чапля. 

Поруч з виноградником росла черешня — стовбур мала пустий всередині, а проте в травні вже частувала мене смачнючими ягодами. Отак сяду собі біля неї, спруся. Собака Басі збоку чемно чекає, висолопивши язика.

Візуальний щоденник фотографки в Італії

71-й день

Postcards from Italy.
Італія — це про смак. Тут смачно не лише ротові, а й очам. За три місяці перебування накуштувалась формаджо-джелато-пасти, намилувалась пініями, оливами та кипарисами, не виявила жодної неестетичної лавки чи вивіски. Я давно мріяла пожити в Італії. Гадала, що тут зможу асимілюватися, однак мені не вдалося.

73-й день

Скучила за бабцею, цвітом аличі, співом ластівок.
Яким би не був нектар заморський, мої приймочки його не сприймають.

86-й день

В міграції, весна 2022-го.

88-й день

Ultimi giorni qui.

Eataly

89-й день

Тривале повернення додому. Ми провели 89 днів в Італії, вночі знову вирушаємо в мандри — вже ближче до рідної землі. Однак поки невідомо, скільки ще триватиме наша з Марком одіссея.

Рік тому робила світлини свого рідного містечка, щоб зараз мати змогу подумки повертатися туди.

89-й день повернення додому. Багато гуляю, роблю рандомні нервові кадри. Колись танцювала з моментом.
Головне — зберегти себе, свою особистість та ідентифікацію.