Stebnyk Disappearing. Місто, що зісковзує у провалля
Stebnyk Disappearing. Місто, що зісковзує у провалля

Stebnyk Disappearing. Місто, що зісковзує у провалля

Khrystyna Solomonchuk

Заборона презентує автобіографічну візуальну історію Христини Соломончук про її рідне місто Стебник Львівської області. Авторка досліджує питання формування особистості, ідентифікації, занурюється у спогади та спілкується з фантомами дитинства у місті, якому загрожує провалля через розташування на закинутих соляних шахтах. В умовах тривоги та відчаю, що виникають від можливості не повернутися до Стебника одного дня, коли все буде зруйновано, Христина замислюється над питаннями Батьківщини та Дому.

Світ Христини

«Рідне місце, де я народилася, зростала, становилася та давала життя. Моє місце сили. Скільки ти ще простоїш? А я?»

Underground

«Який фундамент можна закласти на порожнечі? Чи зникне моє «Я» разом з батьківським домом?»

«Хвости»

Ghostcatcher

«Дитинство та унікальна історія окремої людини є основою, що визначає її майбутнє».

Про авторку:

Христина народилася на початку 1980-х, в часи бейбі-буму в Стебнику. Її вихованням займалася бабця, яка досі живе у Стебнику. З нею вона щодня спілкується телефоном. Христина виховує сина Марка, який захоплюється рідкісними автомобілями та фотографією і часом супроводжує її під час зйомок у Стебнику.

Більшість фотографій зроблена у 2021 році. Після звільнення з роботи та розриву стосунків Христина розпочинає життя з чистого листа, повертається до себе та згадує свої мрії. Для цього вона відвідує маленьку батьківщину щовихідних.