'
Читаєте зараз
Натівські методи: генерал США захопився тактикою ЗСУ на Харківщині

Натівські методи: генерал США захопився тактикою ЗСУ на Харківщині

Ilona Kivva
Автор:
  • Українські захисники навчилися вміло оперувати західною зброєю, але тактику бою тільки на ній не зосередили.
  • Міксування абсолютно різних за принципом роботи систем демонструє надзвичайну адаптивність українських військових на полі бою.
  • Однією зі стратегій ЗСУ є зміна розстановки сил шляхом знищення запасів та логістичних шляхів ворога.

Збройні сили України використовують стратегію ведення бою НАТО для контрнаступу у Харківській області. Однією з них є активне застосування західних артилерійських систем. Українські захисники могли вдосконалити тактику Альянсу, поєднавши надану країнами-союзницями техніку з радянською зброєю із власних запасів.

Заборона розповідає про одну із складових успіху контрнаступів українських.


ЗСУ адаптували техніку часів СРСР до нової тактики бою — Пентагон

Українські війська швидко змінили динаміку на полі бою завдяки блискавичному наступу на Харківщині та більш повільному, але впевненому просуванню на Херсонщині. Значною складовою успіху є ефективне використання ЗСУ техніки з власного арсеналу у поєднанні з наданим країнами-союзницями озброєнням, пояснив бригадний генерал Міністерства оборони США Пет Райдер.

«Це просто надзвичайна адаптивність на полі бою — мати можливість скористатися наявними можливостями використання не лише обладнання, яке вони вже мали в своєму інвентарі, а й обладнання, яке їм надали США та інші міжнародні партнери», — каже американський військовий.

Зокрема під час атаки на Харківському напрямку українські військовослужбовці взяли на озброєння тактику ведення бою НАТО. Райдер не уточнив, у чому саме вона полягає, але зазначив, що стратегія пов’язана саме з методами застосування зброї. Так, військові навчилися вміло використовувати західні системи (гаубиці M777 і HIMARS, бойові безпілотники), але не перенесли весь акцент ударів на них. ЗСУ паралельно інтегрують у бойову тактику і радянську артилерію, знаходячи таким чином абсолютно нові та більш універсальні методи боротьби з ворогом.

Читати більше новин в Telegram

За стандартами НАТО артилерійські системи мають працювати поодинці, що мінімізує ризик потрапити під ворожий вогонь одразу всією батареєю, розповіли про одну зі стратегій Альянсу Defense Express. Це вимагає високого рівня навченості використання техніки.

Ще одним методів блоку є зміна розстановки сил шляхом знищення запасів та логістичних шляхів, через які противник може поповнювати втрати.

«Ти не можеш досягти паритету у кількості озброєння. НАТО ніколи не збиралось воювати кількістю. З Росією неможливо змагатись в кількості танків і гармат, тому є один із засобів, який нівелює перевагу ворога у живій силі та техніці — це знищення запасів», —  каже головний редактор видання Олег Катков.

Раніше Заборона розповідала про етапи підготовки до контратаки на прикладі стратегії звільнення Криму. Такий наступ вимагає накопичення великої кількості техніки, боєприпасів та військових угрупувань.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій