Читаєте зараз
«НАТО хоче окупувати Україну, треба захистити росіян». Росія може офіційно визнати «Л/ДНР»

«НАТО хоче окупувати Україну, треба захистити росіян». Росія може офіційно визнати «Л/ДНР»

Markiian Oliiarnyk
Геннадій Зюганов
  • У Держдумі зареєстровано проєкт постанови про визнання «ЛНР» і «ДНР» незалежними державами.
  • Далеко не всі депутати країни-агресора підтримують цю ініціативу, бо бояться нових санкцій.
  • Але спікер російської парламенту заявив що НАТО хоче окупувати Україну, тому конче треба приймати якесь рішення.

Депутати від Комуністичної партії Російської Федерації внесли до Державної думи проєкт постанови про визнання проросійських терористичних угруповань «ЛНР» та «ДНР» незалежними державами. Спікер Держдуми В’ячеслав Володін чітко дав зрозуміти, що проєкт буде розглянутий, бо НАТО хоче окупувати Україну.

Заборона розповідає про проєкт російських депутатів, які пропонують визнати терористичні організації незалежними і суверенними.


Звернення до Путіна про визнання «Л/ДНР»  

19 січня 2022 року депутати від Комуністичної партії Російської Федерації зареєстрували у парламенті країни-агресора проєкт постанови про звернення до Володимира Путіна щодо визнання маріонеткових російських терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР».

Російські комуністи на чолі з лідером партії Геннадієм Зюгановим звинуватили Україну у невиконанні Мінських угод, геноциді власного народу і заявили, що гуманітарних конвоїв для підтримки проросійських бойовиків на Донбасі вже недостатньо. Тому вони вирішили, що треба терміново визнати терористичні організації «ЛНР» та «ДНР» незалежними державами.

Визнання «Л/ДНР»: що кажуть російські депутати  

Таку ініціативу підтримали далеко не всі депутати країни-агресора. Наприклад, депутат «Единой России» Віктор Водолацький заявив, що визнання маріонеткових російських бандформувань незалежними державами може спровокувати дуже різку реакцію Заходу. «Заява про визнання «ЛНР» та «ДНР» може спровокувати перемовників з боку США та НАТО на те, щоб назвати Росію агресором та звинуватити в тому, що ми хочемо забрати пів України», — пояснив Водолацький.

Читати більше новин в Telegram

Навіть Володимир Жириновський (лідер партії ЛДПР) сумнівається у доцільності ухвалення такого рішення, стверджуючи, що визнання «Л/ДНР» нічого не змінить, а лише призведе до санкцій.

Однак 21 січня спікер Держдуми В’ячеслав Володін заявив, що російський парламент таки розгляне проєкт постанови протягом наступних тижнів, адже «НАТО хоче окупувати Україну», а цього росіяни допустити не можуть. Тож, на його думку, потрібно шукати рішення про забезпечення безпеки російських громадян і співвітчизників у “ДНР” та “ЛНР”».

З усім тим, у Кремлі до питання визнання «Л/ДНР» офіційно підходять більш дипломатично, ніж депутати парламенту. Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков розповів, що не варто коментувати проєкт, поки його не розглянули у Держдумі і закликав не провокувати напруженість між Україною та РФ. «Хотілося б відзначити, що зараз, коли ситуація настільки напружена і настільки чутлива, дуже важливо уникати якихось кроків, які можуть спровокувати посилення цієї напруженості», — заявив Пєсков.

Раніше Заборона розповідала про новий санкційний пакет США проти Росії, підготовлений республіканцями, який передбачає запровадження санкцій проти «Північного потоку-2», особисто Путіна його найближчого оточення, відключення агресора від SWIFT, а також визнання Росії країною-спонсором тероризму.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій