НАТО надасть Україні ППО і протитанкову зброю: підсумки саміту
- 24 березня країни-члени НАТО вирішили надати Україні сучасні системи ППО та протитанкову зброю.
- Окрім того, Альянс пообіцяв передати обладнання проти хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз.
- Китай закликали не допомагати Росії та припинити поширювати наративи Кремля.
У Брюсселі 24 березня 2022 року відбувся екстрений саміт Північноатлантичного альянсу щодо вторгнення Росії в Україну. Країни-члени НАТО пообіцяли надати Збройним силам України сучасні системи протиповітряної та протитанкової оборони, а також протихімічне озброєння. Утім, в Альянсі не готові вступати у пряму конфронтацію з Росією, тому не розміщуватимуть свої війська на нашій території.
Заборона розповідає про результати екстреного саміту НАТО 24 березня.
НАТО провів екстрений саміт через війну в Україні
Під час екстреного саміту 24 березня держави-члени Північноатлантичного альянсу ухвалили рішення надати Україні цілий комплекс сучасного озброєння: протитанкові системи, ППО та дрони. Про це під час брифінгу заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
«Лідери НАТО погодилися, що ми маємо надавати підтримку Україні, продовжимо накладати безпрецедентні санкції на Росію. Ми повинні допомагати Україні, але у нас є відповідальність, щоб цей конфлікт не став війною між Альянсом та Росією, тому ми не будемо розгортати збройні сили та персонал на території України», — додав Столтенберг.
Водночас у НАТО пообіцяли надати Збройним силам України ще й обладнання проти хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних загроз. Про це йдеться у спільній заяві голів держав-членів Альянсу. Також учасники саміту пообіцяли допомогти Україні у посиленні кібербезпеки, а також продовжити надавати гуманітарну допомогу.
Читати більше новин в TelegramПро що ще говорили на саміті НАТО
Однією з тем, які обговорювали учасники саміту, були переговори щодо досягнення миру між Україною та Росією. Лідери НАТО зазначили, що країна-агресор має негайно запровадити режим припинення вогню та почати серйозно ставитися до перемовин.
«Ми рішуче засуджуємо вторгнення Росії в Україну. Ми закликаємо президента Путіна негайно припинити цю війну та вивести свої збройні сили з України, а Білорусь — припинити свою співучасть у цій війні. Росія повинна виконувати вимоги Міжнародного суду ООН і негайно зупинити воєнні дії в Україні. Напад Росії на Україну загрожує глобальній безпеці. Ескалаційна риторика президента Путіна безвідповідальна і дестабілізаційна», — йдеться у заяві лідерів НАТО.
Про вступ України до НАТО на саміті не йшлося, однак у заяві лідери зазначили, що не відійдуть від політики «відкритих дверей» щодо нашої держави. Окрему увагу члени Альянсу приділили Китаю, закликавши Пекін утриматися від будь-яких дій, які допомагають Росії обійти санкції, а також припинити поширення наративів Кремля про війну в Україні та про роботу НАТО в цілому.
Окрім того, було оголошено про посилення обороноздатності Альянсу через наростання небезпеки російської агресії. «Ми розгорнули системи сил реагування НАТО та розмістили 40 000 військовослужбовців на нашому східному фланзі разом зі значними повітряними та військово-морськими засобами. Ми також створюємо чотири додаткові багатонаціональні бойові групи в Болгарії, Угорщині, Румунії та Словаччині. Ми вживаємо всіх заходів, щоб забезпечити безпеку та захист усіх членів Альянсу. Наші заходи залишаються превентивними, пропорційними та не ескалаційними», — підсумували учасники саміту у заяві.
Крім того, журналіст-інсайдер Рікард Йозвяк зазначає, що Україні були висловлені зобов’язання військової допомоги під час саміту, про які лідери країн-членів НАТО не хочуть говорити відкрито.
Раніше Заборона розповідала про рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі, який постановив, що Росія має негайно припинити усі воєнні дії на території України.
Читати більше новин в Telegram