'
Читаєте зараз
Такого нема більше ніде у світі: Нова Зеландія боротиметься з курінням особливим законом

Такого нема більше ніде у світі: Нова Зеландія боротиметься з курінням особливим законом

Ilona Kivva
Автор:
  • Нова Зеландія прагне стати вільною від куріння до 2025 року.
  • За два роки кількість магазинів, яким дозволено продавати сигарети, скоротиться у 10 разів.
  • Винятком у тютюнових заборонах стали вейпи, на які не накладатимуть жодних обмежень.

Країна стала першою у світі, яка ввела заборону на куріння для наступних поколінь. Це означає, що мінімальний вік, з якого дозволено палити, регулярно підвищуватимуть. У результаті до 2070 року, якщо закон не скасують, придбати цигарки зможуть тільки літні люди.

Заборона розповідає про новаційний закон, ухвалений у тихоокеанські державі.

У Новій Зеландії підвищать вік курців

Парламент країни ухвалив закон про щорічне підвищення дозволеного віку куріння. Таким чином органи охорони здоров’я прагнуть зробити країну вільною від паління до 2025 року, пише The Guardian

Так, тютюнові вироби не продаватимуть людям, які народилися 1 січня 2009 року або пізніше. Це означає, що мінімальний вік для купівлі сигарет зростатиме й зростатиме. Теоретично, хтось, хто намагатиметься купити пачку сигарет через 50 років, потребуватиме посвідчення особи, щоб підтвердити, що йому принаймні 63 роки.

Водночас кількість магазинів, яким дозволено продавати сигарети, скоротиться у 10 разів: з 6 000 до лише 600 по всій країні.

Читати більше новин в Telegram

«Тисячі людей житимуть довше, стануть здоровішими, а система охорони здоров’я стане на 5 мільярдів доларів краще, оскільки їй не доведеться лікувати хвороби, спричинені курінням, наприклад численні види раку. , інфаркти, інсульти, ампутації», — сказала заступник міністра охорони здоров’я д-р Айша Веррал.

Дані офіційної статистики Нової Зеландії станом на листопад 2022 року свідчать, що тільки 8% дорослих в країні курять щодня, порівняно з 16% десять років тому. Однак 8.3% дорослих вживали сигарети щодня, порівняно з менш ніж 1% шість років тому.

Закон про сигарети: що не врахував Веллінгтон

У новому законі прописано багато нюансів, які стосуються цигарок, люльок та інших пристроїв для куріння тютюну, однак до уваги не беруться вейпи.

Річ у тім, що саме електронні сигарети є найпопулярнішими для куріння в країні. Так, згідно з останніми даними, зростання щоденних користувачів вейпа було більшим, ніж падіння щоденних курців: 8.3% дорослих станом на 2022 рік вживають вейп щодня, порівняно з 6.2% у 2021 році. Це свідчить про те, що велика кількість курців, ймовірно, перейшли на електронні сигарети замість того, аби зовсім кинути палити.

Раніше Заборона розповідала про кардинальне рішення міської влади невеликого міста у Нідерландах. Воно стало першим у світі, де повністю заборонили рекламу м’яса.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій