'
Читаєте зараз
Науковці виявили рослину-замінник канабісу

Науковці виявили рослину-замінник канабісу

Ilona Kivva
Автор:
  • Вчені з Федерального університету Ріо-де-Жанейро виявили канабідіол (КБД) у плодах і квітах Trema micrantha blume. Це чагарники, що поширені майже по всій Південній Америці.
  • Хімічний аналіз показав, що рослина містить КБД, але не тетрагідроканабінол (ТГК) — саме ця речовина викликає психотропний ефект. 
  • Команда дослідників виграла грант на $104 000 від уряду Бразилії для подальших досліджень.

Канабідіол використовується для терапії епілепсії (особливо у дітей), хронічних болів і тривоги. Водночас ефективність сполуки як лікувального засобу все ще досліджується. Тож, якщо вченим вдасться остаточно довести її дієвість, чагарник стане першим джерелом КБД, яке не стикатиметься з юридичними та нормативними перешкодами, що діють у більшості країн на коноплі.

Заборона розповідає про відкриття науковців з Бразилії.

Trema micrantha blume: дослідження в університеті Ріо-де-Жанейро

Вчені виявили у звичайній бразильській рослині канабідіол (позначають КБД, або CBD). Це одна з основних сполук, що містяться у коноплях, пише Science Alert.

Активну речовину знайшли у плодах і квітах Trema micrantha blume — це чагарники, тобто невеликі дерева заввишки до 10 метрів. Листя має видовжену форму і досягає до 9 см: зверху зелене, але знизу вкрите білим шерстистим опушенням. Квітки — зеленувато-білі, а плоди можуть бути від жовтого до яскраво-червонуватого кольору.

Trema micrantha blume. Фото: O. M. Montiel/Useful Tropical Plants

Рослина поширена у більшій частині Південної Америки, а також на півдні Північної і часто вважається бур’яном. Її іноді використовують як їжу для тварин, а у деяких країнах з неї роблять отруту та ліки (для очей).

Читати більше новин в Telegram

Хімічний аналіз показав, що Trema містить КБД, але не тетрагідроканабінол (ТГК) — саме ця речовина викликає психотропний ефект. Поки невідомо, чи має рослина ті ж властивості, що і коноплі. СBD все частіше використовується для терапії таких станів, як епілепсія, хронічний біль і тривога, але ефективність сполуки як лікувального засобу все ще досліджується.

«Наша знахідка підвищує ймовірність появи великого нового джерела — першого, яке не стикатиметься з юридичними та нормативними перешкодами канабісу, який продовжує бути забороненим у багатьох країнах, у тому числі і в Бразилії. Це легальна альтернатива коноплям і вона росте по всій країні, тому є простішим і дешевшим джерелом канабідіолу», — каже молекулярний біолог Родріго Моура Нето.

Зони, де поширена Trema micrantha blume. Інфографіка: Royal Botanic Gardens

Для остаточних висновків потрібні подальші дослідження, зокрема, щоб визначити найкращі методи вилучення CBD з Trema та проаналізувати його ефективність у пацієнтів із захворюваннями, які лікуються медичним канабісом.

Команда Нето виграла грант у розмірі 500 000 реалів ($104 000) від уряду Бразилії для їх фінансування. За оцінками науковців, вони займуть близько п’яти років.

Раніше Заборона розповідала про ініціативу німецького Міністерства охорони здоров’я щодо легалізації канабісу. Це експериментальний проєкт, націлений на боротьбу з чорним ринком марихуани.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій