В Німеччині частково легалізують канабіс: що саме дозволять

Ilona Kivva
Автор:
 • Федеральний уряд Німеччини підтримав законопроєкт про легалізацію канабісу. Для остаточного затвердження його має ще ухвалити парламент.
 • Над документом працювали з 2022 року. Спочатку була запланована більш масштабна легалізація, але деякі норми у результаті викреслили.
 • В Україні у липня-2023 законопроєкт про легалайз ухвалили за основу, але він стосується тільки використання речовини у медичних цілях.

У Німеччині можуть дозволити зберігати та вирощувати канабіс у невеликій кількості. Для цього треба буде вступити у спеціальний клуб та отримати дозвіл. Це експериментальний проєкт, націлений на боротьбу з чорним ринком марихуани. Через чотири роки перевірять його доцільність.

Заборона розповідає про ініціативу німецького Міністерства охорони здоров’я.

Дозвіл на вживання марихуани: законопроєкт МОЗ Німеччини

Федеральний уряд Німеччини підтримав законопроєкт про легалізацію канабісу. Його розробило Міністерство охорони здоров’я країни, пише Tagesschau.

Документ передбачає:

 • вилучення марихуани зі списку заборонених речовин;
 • дозвіл на зберігання 25 г марихуани, але тільки з 18 років;
 • люди віком від 18 років зможуть самостійно вирощувати до трьох рослин конопель — для цього треба спершу об’єднатися з іншими садівниками у своєрідний клуб і отримати дозвіл місцевої влади;
 • дозволять створювати так звані асоціації культивування, які зможуть вирощувати коноплі й поширювати їх — гранична місячна норма врожаю для особистого споживання на одного члена клубу не може перевищувати 50 г, для людей віком до 21 року — 30 г, а вміст ТГК — 10%. Склад одного клубу не може перевищувати більше 500 людей. 

«Закон про канабіс знаменує собою поворотний момент у тому, що, на жаль, виявилося невдалою політикою щодо ліків на основі канабісу. Метою є подолання злочинності та чорного ринку, пов’язаних з наркотиками, обмеження торгівлі фальсифікованими чи токсичними речовинами та зменшення кількості споживачів», — пояснив міністр охорони здоров’я Карл Лаутербах.

Читати більше новин в Telegram

Над законопроєктом працювали з 2022 року. Спочатку була запланована більш масштабна легалізація. Наприклад, говорили про створення ліцензованих спеціалізованих магазинів, подібних до нідерландських, де можна було б купити продукти з канабісу. У поточному документі про це більше не йдеться.

План ще не затверджено остаточно. Його передадуть парламенту — розгляд запланований восени-2023. У МОЗ Німеччини кажуть, що набути чинності документ може вже наприкінці року. При цьому навіть у разі остаточного затвердження федеральні землі не зобов’язані будуть погоджуватися з усіма пунктами.

Легалайз коноплі в Україні: на якому етапі

Верховна Рада України у липні-2023 ухвалила за основу урядовий проєкт №7457 щодо узаконення марихуани. Ініціативу підтримали 268 народних депутатів.

Він передбачає не повний легалайз, але дає дозвіл на використання рослини тільки у медичних та наукових цілях. 

Коноплю можна буде застосовувати, наприклад, для створення вченими ліків, проведення експериментів, а також у якості знеболювального чи терапевтичного засобу для людей з епілепсією, хворобою Альцгеймера, синдромом Туретта, онкохворобами, захворюваннями травного траку та навіть для налагодження сну і лікування наркотичної залежності.

Загалом, проєкт закону передбачає:

 • лікарі матимуть право виписувати препарати з канабіноїдами;
 • пацієнтам за рецептом від лікаря дозволять купувати та зберігати ліки на основі канабісу;
 • люди, які мають рецепт від лікаря і документ, що підтверджує діагноз можуть в’їжджати в Україну/виїжджати за кордон з такими препаратами, але у невеликій кількості (при виїзді дозволять перетнути український кордон, а далі все залежить від законів приймаючої сторони);
 • підприємці зможуть отримати дозвіл та спеціальну ліцензію на вирощування конопель в Україні для виробництва ліків;
 • Нацполіція матиме доступ до усіх об’єктів, де вирощуватимуться рослини для контролю за зразками продукції на вміст ТГК;
 • дозволений вміст ТГК (активна речовина, яка має одурманюючий ефект) — на рівні не вище 0.3% для промислових цілей, більше 0.3% — для медичної марихуани.

Раніше Заборона розповідала про державну ініціативу щодо легалайзу канабісу у Чехії. Вона передбачає впровадити дозволи на вживання, зберігання та вирощування рослин в особистих цілях.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій