'
Читаєте зараз
Навіть дітям. Швейцарцям дозволили змінювати стать в документах

Навіть дітям. Швейцарцям дозволили змінювати стать в документах

Markiian Oliiarnyk
ЛГБТ в Швейцарии
  • Змінити свою стать в документах жителі Швейцарії можуть з 1 січня 2022 року.
  • Для цього не потрібне медичне втручання чи бюрократична процедура.
  • Громадянам до 16 років теж можна скористатися законом, але потрібні дозволи від батьків\опікунів.

Жителі Швейцарії з 1 січня 2022 року отримають право змінити стать та ім’я в документах на законних підставах і без медичного втручання. Нові правила стосуються всіх громадян, навіть тих, кому ще немає 16 років.

Заборона розповідає про деталі нововведення та про інші зміни запроваджують у Швейцарії щодо ЛГБТ-спільнот.


Зміна статі у Швейцарії

З 1 січня 2022 року у Швейцарії дозволять законно змінювати стать без гормональної терапії, медичної діагностики чи бюрократичних процедур. Зокрема, не знадобиться довідка від лікаря, яка підтверджує трансгендерність людини, повідомляє Reuters. На думку влади країни, такий крок виведе Швейцарію в лідери Європейського руху за гендерну самоідентифікацію.

Жителі Швейцарії можуть змінити стать та ім’я просто у органах реєстрації актів цивільного стану. Нові правила, що записані в Цивільному кодексі країни, стосуватимуться всіх жителів Швейцарії віком від 16 років, які не перебувають під опікою. Такі громадяни можуть самостійно заявити про намір змінити стать та ім’я в РАЦСі, молодшим знадобиться дозвіл батьків чи опікунів.

Швейцарія приєдналася до Ірландії, Бельгії, Португалії та Норвегії, які дозволяють законно змінювати стать без медичного втручання чи бюрократичних процедур.

Читати більше новин в Telegram

Нові свободи для ЛГБТ-спільноти Швейцарії

У Швейцарії, згідно з рішенням референдуму, з 1 липня 2022 року дозволять укладати одностатеві шлюби.

Ініціативу кампанії «Шлюб для всіх» підтримали майже дві третини населення Швейцарії на голосуванні 26 вересня 2021 року. Сам уряд країни схвалив рівні права між одностатевими та гетеросексуальними парами 17 листопада 2021 року. Відтак, Швейцарія стала однією з останніх країн Європи, яка узаконила одностатеві шлюби. 

З початку січня 2022 року одностатеві пари, які одружилися за кордоном, отримають визнання свого статусу у Швейцарії. Ініціатива передбачає рівні з гетеросексуальними парами права для ЛГБТ-спільноти. Заяву на укладення одностатевого шлюбу можна подати до 1 липня 2022 року. До цього часу одностатеві пари можуть лише зареєструвати своє партнерство.

Крім того, парламент також дозволив лесбійським парам заводити дітей, надавши їм доступ до донорської сперми. Обидві жінки з юридичного боку визнаватимуться матерями. До цього рішення штучне запліднення було доступне лише для гетеросексуальних пар.

Одностатевим парам з 1 липня 2021 року дозволять всиновлювати дітей, які не пов’язані з ними. До цього часу, у Швейцарії одностатевим парам не дозволяють всиновлювати дітей з дитячих будинків або робити штучне запліднення. Допускається лише усиновлення дитини свого партнера. 

Раніше Заборона опублікувала великий матеріал про те, як порушуються права ЛГБТ+ людей в Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій