Читаєте зараз
Швейцарія легалізувала одностатеві шлюби. Тепер люди зможуть усиновлювати та народжувати дітей

Швейцарія легалізувала одностатеві шлюби. Тепер люди зможуть усиновлювати та народжувати дітей

Yevhen Koziarin
ЛГБТ+ в Швейцарії
  • Швейцарія з 1 липня 2022 року узаконить одностатеві шлюби.
  • Раніше на референдумі легалізацію таких відносин підтримали близько 2/3 швейцарців.
  • Першими у світі одностатеві шлюби дозволили Нідерланди у 2001 році.

З 1 липня 2022 році в Швейцарії дозволять одностатеві шлюби. Це рішення прийняв уряд краъни, грунтуючись на результатах референдуму восени 2021 року. Відтепер представники ЛГБТ+-спільноти зможуть усиновлювати та народжувати дітей.

Заборона розповідає про рішення уряду Швейцарії та про те, у яких країнах вже дозволили одружуватися одностатевим парам. 


Дозвіл на усиновлення дітей та штучне запліднення

26 вересня 2021 року в Швейцарії пройшов референдум щодо узаконення одностатевих шлюбів, за пропозицію проголосувало 64,1% жителів країни.

17 листопада 2021 року уряд схвалив ініціативу «Шлюб для всіх», яка зрівняє права між одностатевими та гетеросексуальними парами, передає Reuters.

З 1 січня 2022 року в Швейцарії почнуть визнавати одностатеві шлюби, які укладені за кордоном. А з 1 липня можна створювати офіційні союзи на території країни. Заявку на шлюб можна подати до цієї дати. Можливість укладати шлюб також спрощує процедуру отримання громадянства.

Лесбійські пари зможуть отримати доступ до банку сперми та штучного запліднення. Обидві жінки з юридичної точки зору будуть визнаватися матерями.

Сурогатне материнство чи донорство яйцеклітин у Швейцарії залишається під забороною, тому чоловічі сімейні пари такої можливості не матимуть. Втім, дозволено всиновлення всіх дітей, а не тільки тих, яких виховав один з партнерів.
Учасники кампанії «Шлюб для всіх» очікують, що кілька сотень людей скористаються зміною закону в перший рік набуття ним чинності «Ми справді радіємо результатам референдуму і тому, що зараз ці результати були узаконені. Ми боремося за рівність шлюбів уже 30 років, і цей референдум став історичним моментом», — заявила співголова кампанії Марія фон Кенел. 

Де легалізували одностатеві шлюби

Раніше у Швейцарії одностатеві пари могли набути статус зареєстрованого партнерства. Щорічно таку угоду підписували близько 700 пар в країні. Вони дозволяють мати спільне прізвище, захищати взаємні інтереси в разі розірвання договору оренди житла або при отриманні частки в спадщині або пенсійних накопичень померлого партнера.

Вперше легалізували одностатеві шлюби в 2001 році в Нідерландах. На сьогодні реєстрацію таких шлюбів узаконено у 28 країнах: Австралія, Австрія, Аргентина, Бельгія, Бразилія, Велика Британія, Данія, Еквадор, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Нова Зеландія, Норвегія, ПАР, Португалія, США, Тайвань, Уругвай, Фінляндія, Франція, Швеція, а також 22 штати і столиця Мексики (визнаються на всій території країни).

Раніше Заборона розповіла про переслідування ЛГБТ+-спільноти у Гані.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору