'
Читаєте зараз
Швейцарія легалізувала одностатеві шлюби. Тепер люди зможуть усиновлювати та народжувати дітей

Швейцарія легалізувала одностатеві шлюби. Тепер люди зможуть усиновлювати та народжувати дітей

Yevhen Koziarin
ЛГБТ+ в Швейцарії
  • Швейцарія з 1 липня 2022 року узаконить одностатеві шлюби.
  • Раніше на референдумі легалізацію таких відносин підтримали близько 2/3 швейцарців.
  • Першими у світі одностатеві шлюби дозволили Нідерланди у 2001 році.

З 1 липня 2022 році в Швейцарії дозволять одностатеві шлюби. Це рішення прийняв уряд краъни, грунтуючись на результатах референдуму восени 2021 року. Відтепер представники ЛГБТ+-спільноти зможуть усиновлювати та народжувати дітей.

Заборона розповідає про рішення уряду Швейцарії та про те, у яких країнах вже дозволили одружуватися одностатевим парам. 


Дозвіл на усиновлення дітей та штучне запліднення

26 вересня 2021 року в Швейцарії пройшов референдум щодо узаконення одностатевих шлюбів, за пропозицію проголосувало 64,1% жителів країни.

17 листопада 2021 року уряд схвалив ініціативу «Шлюб для всіх», яка зрівняє права між одностатевими та гетеросексуальними парами, передає Reuters.

З 1 січня 2022 року в Швейцарії почнуть визнавати одностатеві шлюби, які укладені за кордоном. А з 1 липня можна створювати офіційні союзи на території країни. Заявку на шлюб можна подати до цієї дати. Можливість укладати шлюб також спрощує процедуру отримання громадянства.

Читати більше новин в Telegram

Лесбійські пари зможуть отримати доступ до банку сперми та штучного запліднення. Обидві жінки з юридичної точки зору будуть визнаватися матерями.

Сурогатне материнство чи донорство яйцеклітин у Швейцарії залишається під забороною, тому чоловічі сімейні пари такої можливості не матимуть. Втім, дозволено всиновлення всіх дітей, а не тільки тих, яких виховав один з партнерів.
Учасники кампанії «Шлюб для всіх» очікують, що кілька сотень людей скористаються зміною закону в перший рік набуття ним чинності «Ми справді радіємо результатам референдуму і тому, що зараз ці результати були узаконені. Ми боремося за рівність шлюбів уже 30 років, і цей референдум став історичним моментом», — заявила співголова кампанії Марія фон Кенел. 

Де легалізували одностатеві шлюби

Раніше у Швейцарії одностатеві пари могли набути статус зареєстрованого партнерства. Щорічно таку угоду підписували близько 700 пар в країні. Вони дозволяють мати спільне прізвище, захищати взаємні інтереси в разі розірвання договору оренди житла або при отриманні частки в спадщині або пенсійних накопичень померлого партнера.

Вперше легалізували одностатеві шлюби в 2001 році в Нідерландах. На сьогодні реєстрацію таких шлюбів узаконено у 28 країнах: Австралія, Австрія, Аргентина, Бельгія, Бразилія, Велика Британія, Данія, Еквадор, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Нова Зеландія, Норвегія, ПАР, Португалія, США, Тайвань, Уругвай, Фінляндія, Франція, Швеція, а також 22 штати і столиця Мексики (визнаються на всій території країни).

Раніше Заборона розповіла про переслідування ЛГБТ+-спільноти у Гані.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій