Читаєте зараз
Навіть краще, ніж обіцяли. Британія передала ЗСУ високоточні лазерні суперракети

Навіть краще, ніж обіцяли. Британія передала ЗСУ високоточні лазерні суперракети

Ilona Kivva
Автор:
  • Сполучене Королівство з травня 2022 року озброює українських воїнів ракетами класу «повітря-земля» Brimstone.
  • Для ЗСУ їх спеціально модифікували, зробивши придатними для запуску із наземних установок.
  • Друга версія Брімстоунів унікальна тим, що система наведення дозволяє вибирати найбільш відповідну ціль, не враховуючи цивільні об’єкти.

Британці передали українським захисникам набагато більш сучасні ракети, ніж очікувалося. Так, воїнів озброять Brimstone 2 — удосконаленою версією боєприпасів цього типу з підвищеною дальністю польоту та суттєво покращеним наведенням, порівняно із першою моделлю, що вже є в Україні. Ці високоточні снаряди здатні перебувати у повітрі у вигляді рою і знищувати цілі за різними траєкторіями.

Заборона розповідає про суперракети від країни-союзниці.


Брімстоуни для ЗСУ: деталі поставки

Сполучене Королівство вперше поставило Україні Брімстоуни приблизно у травні 2022 року. Це були базові ракети цього типу, але оскільки вони призначені для запуску з літаків та військових вертольотів, у країні-союзниці їх спеціально переробили для українських захисників. Зокрема, пускову установку розмістили на вантажівці, пише The Telegraph.

Тепер британці готують до передачі вдосконалену версію — Brimstone 2. Ракети, за даними видання, перевезли на військову авіабазу RAF Brize Norton, звідки вони поїдуть в Україну. Ймовірно, ракети увійшли у пакет військової допомоги на 50 млн фунтів стерлінгів, про який прем’єр-міністр Ріші Сунак оголосив 19 листопада під час візиту до Києва.

Brimstone 2: що це за ракети

Брімстоун — снаряд класу «повітря-земля», створений у Сполученому Королівстві на основі американської ракети з лазерним наведенням AGM-114 Hellfire, повідомляє Military Today.

Читати більше новин в Telegram

Зовні Brimstone дуже нагадує американську материнську версію, але відрізняється ширшими хвостовими плавниками й прозорим куполоподібним носом.

У першій версії була встановлена радіолокаційна головка самонаведення, яка здатна захоплювати рухомі об’єкти, але у Brimstone 2, що були взяті на озброєння у 2016 році, до радіолокації додали лазерне наведення, тому головка стала дворежимною.

Дальність польоту ракет першої моделі сягає 20 кілометрів, а от у другій версії дальність ураження різна:

  • з вертольота — до 40 км;
  • з літака — до 60 км; 
  • з землі — до 10-12 кілометрів.

У повітрі декілька Брімстоунів можуть перебувати одночасно у вигляді рою і знищувати визначені цілі за різними траєкторіями. Головною фішкою другої версії ракет є відстеження лазерного випромінювання, яке йде від літаків, танків чи БТР. Також ціль можна обирати із попередньо запрограмованого списку за допомогою вкрай високочастотного радара.

Система дозволяє сканувати поле бою та у автономному режимі вибирати найбільш відповідну ціль, не враховуючи цивільні транспортні засоби чи менш важливу військову техніку.

Раніше Заборона розповідала про ще одні ракети, які Велика Британія постачає Україні. Це одні з найсучасніших у світі снарядів класу «повітря-повітря».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій