'
Читаєте зараз
Називала чурками та чорними мавпами. Мешканці Львова винесли вирок за дискримінацію сусідів

Називала чурками та чорними мавпами. Мешканці Львова винесли вирок за дискримінацію сусідів

Markiian Oliiarnyk
Протести проти расизму
  • Лівійка Ясмеен Аджадж у Львові подала в суд на сусідку через неодноразові расистські висловлювання на свою адресу.
  • Свідками расистських висловлювань ставали сусіди й діти на прибудинковому майданчику.
  • Аджадж оцінила моральну шкоду в 150 тисяч гривень.

Личаківський районний суд Львова розглянув позов від лівійки Ясмеен Аджадж. ЇЇ сусідка Віра Гук постійно публічно ображає її родину, використовуючи расистські висловлювання щодо кольору шкіри. Адвокат Гук її дискримінаційні висловлювання назвав оціночними судженнями. Втім, суд встав на бік Аджадж.

Заборона розповідає деталі сусідського конфлікту щодо расизму у Львові.


Дискримінаційний конфлікт у Львові

У 2021 році уродженка Лівії Ясмеен Аджаж подала позов до суду щодо поведінки своєї сусідки, Віри Гук. В позові зазначалося, що українка ображала сім’ю расистськими висловлюваннями.

Як повідомляє Zaxid.net, Аджаж разом з чоловіком мають право на проживання в Україні і орендують квартиру у Личаківському районі Львова вже декілька років. Тут її чоловік легально працює лікарем, а сама жінка доглядає за їхньою маленькою дитиною.

За словами Аджаж, Гук публічно висказувала образи в сторону її родини, акцентуючи на кольорі шкіри — називала чорними мавпами, чурками. Інші мешканці цього багатоквартирного будинку підтвердили, що родина Аджаж є неконфліктними сусідами, а Гук справді постійно і публічно висловлює расистські образи в бік лівійців. Одному з сусідів навіть довелося заспокоювати Гук, коли та протягом 20 хвилин грюкала у двері квартири Аджаж, вигукуючи образи.

Читати більше новин в Telegram

Суд за расистські образи

На суді інтереси Віри Гук представляв її адвокат, але сама жінка на засідання не приходила. Адвокат відповідачки заявив, що висловлювання «чорні мавпи» мають не расистський характер, а начебто пов’язані із гучною поведінкою лівійської сім’ї. Інші дискримінаційні вислови українки адвокат назвав оціночними судженнями.

Ясмеен Аджаж у позові вказала розмір бажаної компенсації у 150 тис. гривень. Суду вона надала довідки, що після висловлювань і дій сусідки відвідувала психолога та інших лікарів. Суддя Григорій Жовнір визнав висловлювання Віри Гук расистськими і дискримінаційними стосовно родини Аджаж і призначив виплату компенсації. Водночас саму суму компенсації суд змінив на 40 тис. гривень.

«Праву на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань відповідає обов`язок не поширювати відносно особи недостовірну інформацію та таку, що ганьбить її гідність, честь чи ділову репутацію», — йдеться у рішенні суду.

Раніше Заборона розповідала про те, як і в яких справах українці поза судом можуть законно врегулювати конфлікт за допомогою медіатора.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій