'
Читаєте зараз
Називати агресора агресором і відключити SWIFT. Україна звернулася до світу

Називати агресора агресором і відключити SWIFT. Україна звернулася до світу

Markiian Oliiarnyk
Ukraine will win
 • Парламент України ухвалив заяву-звернення до світу через визнання Росією квазіутворень на території Донецької та Луганської областей.
 • Зокрема Верховна Рада заявила про односторонній вихід РФ з Мінських домовленостей.
 • Міжнародну спільноту закликали заблокувати запуск «Північного потоку-2» та рішуче засудити дії РФ.

21 лютого президент Російської Федерації Володимир Путін визнав незалежність квазі-республік «ЛДНР», після чого почалося масштабне введення російських військ на територію незаконно окупованих територій ОРДЛО. У відповідь на це 22 лютого Верховна Рада України ухвалила заяву, у якій підкреслила, що Росія односторонньо вийшла з Мінських домовленостей, та закликала іноземні держави засудити дії Росії не тільки словами, а і реальними діями.

Заборона розповідає про реакцію Верховної Ради на визнання РФ незаконно окупованих територій ОРДЛО.


Україна звернулася до світу: положення

Верховна Рада України закликала міжнародну спільноту заморозити запуск «Північного потоку-2», відключити РФ від міжнародної платіжної системи SWIFT та заборонити експорт до Росії високих технологій. Проєкт заяви підтримали 336 народних депутатів, тож рішення було ухвалено.

Голосування за постанову №7088 ВРУ 22.02.2022. Фото: скріншот з онлайнтрансляції

Головні положення: 

 • своїм рішенням РФ здійснила черговий акт агресії проти України та порушила суверенітет і територіальну цілісність,
 • де-факто Росія у односторонньому порядку вийшла з Мінських домовленостей, підписантом яких вона є та зруйнувала переговорний процес на рівні Нормандського формату, у рамках Тристоронньої контактної групи,
 • АР Крим, місто Севастополь та окремі райони Донецької та Луганської областей залишаються невід’ємною частиною України,
 • Російська Федерація є агресором,
 • увесь цей час війська РФ знаходилися і продовжують знаходитися на тимчасово окупованих територіях,
 • парламент засуджує та покладає на Росію відповідальність за погіршення безпекової ситуації та масову дезінформацію.

«В рамках процесу мирного врегулювання та законодавством України визначені поняття тимчасово окупованих територій як «окремі райони Донецької і Луганської областей України» та межі цих тимчасово окупованих Російською Федерацією українських територій. Будь-яких інших утворень на території зазначених областей України не існує», — йдеться в документі.

Читати більше новин в Telegram

Парламент закликав запровадити додаткові жорсткі секторальні, фінансові та персональні санкції проти РФ та її керівництва:

 • заморозити запуск «Північного потоку-2»;
 • відключити РФ від міжнародної міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів SWIFT;
 • заборонити експорт до Російської Федерації високих технологій, зокрема тих, що стосуються російського військово-промислового комплексу та енергетичного сектору.

Іноземні держави не мають визнавати незалежність незаконно окупованих територій ОРДЛО і рішуче засудити дії РФ, а також посприяти зміцненню обороноздатності України, йдеться у зверненні.

Раніше Заборона розповідала про те, які важелі запроваджені в першому пакеті санкцій США після визнання Росією псевдореспублік.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій