Читаєте зараз
Не просто ребрендинг: у що Маск перетворює Twitter

Не просто ребрендинг: у що Маск перетворює Twitter

Анастасія Бодюл
  • Твіттер отримав нову назву, а з нею і концепцію — відтепер платформа називатиметься Х і стане універсальною.
  • У застосунок планують запровадити штучний інтелект та багато нових функцій: банкінг, онлайн-магазин, доставку.
  • Зміни можуть спричинити юридичні проблеми для компанії: багато брендів вже мають зареєстровану торгову марку з цією літерою.

На такий крок керівництво Twitter наважилося через стрімке зниження рекламних бюджетів та зіпсовану репутацію ресурсу. Повна реорганізація може спричинити як успіх, так і провал. Якщо оновленій платформі не вдасться повернути довіру, компанію може чекати банкрутство.

Заборона розповідає про трансформацію однієї з найвідоміших соціальних мереж.


Твіттер змінив назву

Нова назва платформи — частина великої кампанії з повного ребрендингу. Власник Twitter Ілон Маск планує перетворити його на універсальний застосунок для більшості онлайн-потреб: там можна буде спілкуватися, проводити банківські операції, замовляти доставку чи таксі, купувати різні послуги та товари, повідомляє ABC News.

«X — це майбутня платформа необмеженої інтерактивності, зосереджена на аудіо, відео, обміні повідомленнями, платежами/банкінгу. Вона створить глобальний ринок ідей, товарів, послуг і можливостей. Завдяки штучному інтелекту X об’єднає нас усіх способами, які ми тільки починаємо уявляти», — наголосила генеральна директорка компанії Лінда Яккаріно.

На вебсайті вже видалили знаковий логотип синьої пташки та замінили його на знак Х. Це лише проміжний варіант лого — його дизайн можуть ще раз замінити, але до пташки не повернуться: Маск запевнив, що бренд назавжди змінив назву. Також у платформи тепер є нове посилання — x.com, яке перенаправляє на twitter.com. А твіти відтепер називатимуться іксами.

Читати більше новин в Telegram

Судові позови через Х

Рішення мільярдера змінити бренд Twitter на X може бути складним з юридичної точки зору: багато компаній, включаючи Meta і Microsoft, вже мають права інтелектуальної власності на ту саму букву. X дуже часто використовується в назвах різних продуктів, тому колишній Twitter може зіткнутися з серйозними проблемами, захищаючи нову назву.

«Існує 100% ймовірність того, що хтось подасть до суду через це. Зараз у США є майже 900 активних реєстрацій торгових марок, які вже охоплюють букву X у багатьох галузях. Meta та Microsoft, ймовірно, не подадуть до суду, якщо не відчуватимуть загрози через те, що Twitter зазіхає на капітал бренду. А от менші компанії цілком можуть почати судовий процес», — сказав адвокат із торгових марок Джош Гербен.

Прагнення реорганізувати твіттер новий власник висловив майже одразу після купівлі: він наголосив, що хоче створити застосунок абсолютно для всього під назвою Х. Інтерес Маска до цієї літери простежувався від початку кар’єри:

  • у 1999 році він заснував компанію з онлайн-платежів і банківських операцій під назвою X.com, яка пізніше об’єдналася з PayPal;
  • URL-адресу X.com бізнесмен викупив ще у 2017 році;
  • його космічний стартап SpaceX теж має логотип X;
  • на початку липня 2023 року бізнесмен оголосив про створення компанії зі штучного інтелекту під назвою X.ai. 

Оновлення Twitter: чому запровадили

До придбання Маском Твіттер отримував переважну більшість своїх доходів від реклами. Однак рекламний дохід знизився вполовину: багато великих корпорацій відмовились співпрацювати з платформою. За словами мільярдера, зараз компанія має від’ємний грошовий потік — більше грошей йде на витрати, ніж отримується через доходи. 

Однією з основних причин масового скорочення рекламодавців став оновлений Twitter Blue. Всі медійні особистості чи організації почали втрачати позначки верифікації, натомість їм пропонувалася синя галочка за $8 на місяць. Процедура породила навалу клонів перевірених акаунтів і, як наслідок, розповсюдження фейків. Також світові компанії стурбувало те, що Маск часто відновлював доступ до платформи людям, що порушували правила контенту або були причетні до гучних скандалів.

Компанія Fidelity (зовнішній інвестор Twitter) повідомила, що з приходом нового власника вартість її акцій впала втричі (з $314 до $101).  На думку аналітиків, ребрендинг може знизити ціну самої компанії на $4-20 мільярдів. Twitter є одним із найбільш впізнаваних брендів соціальних мереж і навіть став культурним феноменом: нова назва вимагатиме створення стійких асоціацій, на які у платформи пішло 15 років.

Водночас зміни таки можуть врятувати компанію від банкрутства, бо дадуть новий шанс справити враження на спільноту. Але існує і великий ризик провалу. Вбудовування банківських послуг і платежів вимагатиме високої довіри клієнтів: такого важко досягнути за допомогою лише нової назви продукту, тим більше якщо враховувати зіпсовану репутацію.

Раніше Заборона розповідала про суперечку між Ілоном Маском та Марком Цукербергом. Одіозні мільярдери домовилися про бійку в клітці під час словесної перепалки у соцмережах.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій