'
Читаєте зараз
Не тільки чип і паспорт: зоозахисниця пояснила, як вивезти тварину за кордон

Не тільки чип і паспорт: зоозахисниця пояснила, як вивезти тварину за кордон

Ilona Kivva
Автор:
  • Для закордонних поїздок домашні улюбленці повинні чималий пакет документів, зробити який з нуля займає до двох місяців.
  • Паспорт міжнародного зразка на тварину мають право видавати тільки державні клініки.
  • Також варто подбати про безпеку собаки чи кота: придбати переноску чи автокрісло, зібрати аптечку.

Для виїзду з твариною з України потрібно обов’язково мати паспорт міжнародного зразка, чипування та проведену вакцинацію від сказу. Причому щодо цих процедур є кілька важливих нюансів. Крім того, не більше ніж за три місяці до виїзду за кордон потрібно зробити так звані титри.

Заборона розповідає про всі нюанси переїзду з домашнім улюбленцем.


Як виїхати з України з собакою чи котом

Щоб вивезти домашнього улюбленця з України, потрібно оформити низку документів. Зазвичай це доволі довгий процес, особлива в умовах відключень світла. Збір папірців у середньому займає від одного до двох місяців, розповіла Суспільному зоозахисниця Анна Баришнікова.

Перш за все, необхідно чипувати тварину. Це процедура введення під шкіру невеликої мікросхеми, на якій зберігається основна інформація: країна походження, порода, забарвлення, кличка, щеплення, ім’я господаря та контактний номер. Встановити чип можна у державній чи приватній ветклініці.

Ілюстрація: Petsvoyage/Facebook

Читати більше новин в Telegram

Також потрібно вакцинувати тварину від різноманітних захворювань. Якщо всі планові щеплення проводяться вчасно, потрібно зробити вакцину від сказу, пояснили у Держпродспоживслужбі.

Важливо! Вакцинація від сказу має бути проведена не раніше дати чипування.

Крім того, у деяких країнах, зокрема у Фінляндії, Ірландії, Великій Британії та на Мальті, вимагається попередня антипаразитарна обробка собак проти ехінококозу (Echinococcus multilocularis), зазначили у Держприкордонслужбі України.

Також знадобиться паспорт тварини міжнародного зразка, який видається виключно у державних ветеринарних клініках. У документ має бути вклеєно штрихкод чипу і наліпки про проведення вакцинації.

Окремо слід зробити довідку про титри антитіл проти сказу — це лабораторне дослідження, яке показує рівень антитіл проти хвороби. Якщо він менший від встановленої норми, то тварину необхідно повторно вакцинувати, пояснили у Visit Ukraine.

Важливо! Тест на титр антитіл здається не раніше, ніж за 30 днів після попередньої вакцинації, але не пізніше, ніж за три місяці до вивезення тварини за кордон. Дослідження проводиться виключно в лабораторіях, визнаних Європейським Союзом. 

Ілюстрація: Petsvoyage/Facebook

«Є ще євросертифікат. Він отримується або на кордоні — тобто коли людина знаходиться в Україні, вона йде до клініки зі своєю твариною, там бере форму 1-ВЕТ і надалі з нею їде на кордон, там працює ветеринарний лікар. І там може цю довідку обміняти на євросертифікат. Це не складно, але це необхідно. Тому що дуже велика кількість тварин була вивезена до Європи, вони просто не можуть справлятися з цією кількістю», — зазначила Баришнікова.

Корм, переноска, ліки: як підготувати тварину до подорожі

Перед поїздкою варто заздалегідь подумати, як саме ви транспортуватимете тварину. В автівку бажано придбати автогамак або автокрісло для тварини: це вбереже її від можливості травмуватися, а також не дозволить заважити водію під час руху (особливо, коли водій наодинці з твариною).

Якщо це поїзд чи літак, варто придбати спеціальну тверду клітку-переноску. Для авіаперевезень вони мають відповідати стандарту IATA, а також бути промаркованою наліпками «Live animals» — показує, яка тваринка у клітці та скільки їх, а також «This way up»  — вказує, якою стороною догори можна ставити клітку. 

Маркування переносок для тварин для авіатранспортування. Інфографіка: Petsvoyage/Facebook

Привчати до переноски собаку чи кота потрібно заздалегідь. Якщо тварина раптово опиниться у замкнутому просторі, це може спровокувати паніку та нервовий зрив, зазначають на порталі Lovepets.

Зберіть окрему аптечку для улюбленця. З собою варто покласти антисептик, спеціальні кровоспинні препарати та абсорбенти (на випадок якщо тварину нудитиме в дорозі). Також з ветеринаром можна підібрати безпечне заспокійливе, на випадок, якщо тварина стресуватиме. Якщо собака чи кіт страждає на якісь хронічні захворювання, подбайте про те, щоб усі необхідні препарати також були під рукою.

Безпосередньо перед виїздом варто підготувати запас свіжої питної води та їжі, якою харчується тварина. Якщо це не корм, слід потурбуватися про умови збереження продуктів.

Перед поїздкою із собакою потрібно погуляти довше ніж зазвичай. Можна дати попити води, а от годувати улюбленця перед подорожжю не варто — краще давати маленькі порції їжі вже у дорозі, аби тварину не знудило.

Якщо є така можливість, робіть зупинки у дорозі, щоб собака/кіт могли прогулятися та розім’яти лапи. Рекомендується це робити не рідше ніж кожні три-п’ять годин. 

Ілюстрація: Petsvoyage/Facebook

Раніше Заборона розповідала про зворушливу історію порятунку кота на Харківщині. Тварина 10 днів не відходила від рятувальників, які його знайшли.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій