'
Читаєте зараз
Небачений зліт на 14 000%: невідома фірма увірвалася у топ-5 фінансових гігантів світу

Небачений зліт на 14 000%: невідома фірма увірвалася у топ-5 фінансових гігантів світу

Markiian Oliiarnyk
AMTD Digital
  • AMTD Digital займається наданням послуг з розробки фінансових технологій для онлайн-бізнесу і за рік заробляє всього $25 мільйонів.
  • Буквально за півмісяця вона обійшла за ринковою капіталізацією таких гігантів фінансового сектору, як Wells Fargo, Morgan Stanley і Goldman Sachs.
  • Причини такого різкого стрибка невідомі, але є припущення, що це черговий стихійний прояв ажіотажу довкола мемних цінних паперів. 

Акції фінансової фірми AMTD Digital за менш ніж три тижні зросли з $7.80 до $1100 за штуку. Вона має доволі заплутану структуру власності, яка, в кінцевому підсумку, веде до канадського інвестиційного банкіра Келвіна Чоя. Сам фінансист наразі судиться з регулятором Гонконгу за право працювати на ринку цінних паперів, тож пояснити, чому трейдери так повірили у його актив, наразі ніхто не може.

Заборона розповідає про безпрецедентне зростання невідомої азійської компанії.


Феномен AMTD Digital: ринкова капіталізація на 3 серпня 2022 

Маловідома фінансова компанія AMTD Digital з Гонконгу вийшла на Нью-Йоркську фондову біржу лише 15 липня 2022 року і буквально за неповні три тижні її акції зросли на безпрецедентні 14 000%, пише Bloomberg. Сама фірма займається наданням послуг з розробки фінансових технологій для онлайн-бізнесу.

Станом на закриття ринку 3 серпня, її ринкова капіталізація становила понад $203 мільярди. А це більше, ніж у таких гігантів фінансового сектору, як Wells Fargo, Morgan Stanley і Goldman Sachs. Це при тому, що дохід фірми за 2020-2021 фінансовий рік становив лише $25 мільйонів.

Порівняння 10 найбільших фінансових компаній за ринковою капіталізацією та доходами. Інфографіка: Bloomberg

«Принаймні на папері це робить її [AMTD Digital] п’ятою за величиною фінансовою компанією у світі, поступаючись лише Berkshire Hathaway, JPMorgan, Bank of America, а також Industrial & Commercial Bank of China», — зазначили у виданні.

Читати більше новин в Telegram

Справжнє ралі на ринку відбулося 3 серпня 2022 року. На початку сесії акції компанії зросли на 26% до понад $1600 за штуку (на момент IPO було $7.80), а закінчили день падінням на 34% — до рівня $1100.

Вартість акцій AMTD Digital на місячному графіку. Інфографіка: NASDAQ

Разом з AMTD Digital 15 липня на фондовий ринок вийшла ще одна компанія, яка належить до того ж самого конгломерату — інвестиційний банк AMTD Idea Group. Загальне зростання вартості акцій від IPO показало 458%. А 3 серпня вони стали четвертими за кількістю купівель на торговому майданчику Fidelity, що робить їх одними з фаворитів для роздрібних торговців. Щоправда закриття сесії зрештою зафіксувало падіння на близько 11% до $6.25 за акцію.

Причини успіху гонконзької фінансової компанії

Достеменно невідомо, що стоїть за таким феноменальним успіхом AMTD Digital на ринку акцій. До того ж вона має доволі заплутану структуру власності, яка, зрештою, веде до колишнього банкіра UBS Group Келвіна Чоя.

На початку 2022 року регуляторний орган Гонконгу заборонив йому працювати на ринку цінних паперів на два роки. Причина — Чой не розкрив конфлікт інтересів у транзакціях, над якими він працював у банку UBS. Тепер він оскаржує це рішення у судовому порядку. Тож пояснити, звідки у трейдерів з’явилася довіра до активів його компанії, видається ще складнішим завданням.

Одна з можливих причин, яку наводить Bloomberg, полягає в тому, що для торгівлі на ринку доступна лише невелика кількість акцій фірми. «Вони сильно переоцінені. Низька кількість акцій у вільному обігу означає, що великим акціонерам легше підняти їхню вартість», — цитує видання аналітика Valuable Capital Томаса Ніпа.

А користувачі Reddit та Twitter порівнюють зростання вартості AMTD Digital з так званими «мемними» акціями. У 2021 році подібна хвиля була з цінними паперами американської мережі магазинів GamesStop і мережі кінотеатрів AMC, які так само без причин різко зросли у капіталізації.

Вартість акцій мережі магазинів GameStop за п’ять років. Інфографіка: NASDAQ

«Це свідчить про те, що ера “мемних” акцій не закінчилась. Дивовижно, що у 2022 році, в умовах ринку, який стає дедалі менш схильний до ризику, досі можлива мемна динаміка, але все ж таки це відбувається і Волл-стріт доводиться просто спостерігати за цим божевіллям», — цитує BBC директора Wedbush Securities Дена Айвза.

Водночас директор інвестиційної компанії Leverage Shares Октай Каврак переконаний, що успіх AMTD Digital просто мимовільний і зовсім скоро варто очікувати його різкого падіння, що позначиться не лише на капіталі інвесторів фірми. «Враховуючи швидкість її злету, я відчуваю, що вона різко впаде. Я сподіваюся, що інвестори отримають свої прибутки до того часу, оскільки неминучий крах поверне гонконзький долар у відносну невідомість», — зазначив фінансист.

Раніше Заборона розповідала про потенційний крах криптовалютного ринку на основі прогнозів трейдера №1 Сема Банкмана-Фріда щодо повального банкрутства дрібних криптобірж.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій