Читаєте зараз
Немає підстав для звільнення: що відомо про справу керівника ТЦК Одещини, де багато порушень

Немає підстав для звільнення: що відомо про справу керівника ТЦК Одещини, де багато порушень

Анастасія Бодюл
  • Родина Євгена Борисова за час повномасштабного вторгнення начебто придбала в Іспанії нерухомості та автівок на мільйони доларів.
  • Президент України Володимир Зеленський доручив звільнити воєнкома.
  • Борисов відкидає звинувачення, в Сухопутних силах зауважують, що справою займаються відповідні органи.

Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки відомий порушеннями прав громадян. Саме з його працівниками пов’язано багато скандалів з врученням повісток і виловлюванням чоловіків для виконання планів з мобілізації. Керівника ТЦК таки звільнили, але про це стало відомо лише через п’ять днів. Втім, поки невідомі результати розслідування правоохоронців.

Заборона розповідає про все, що відомо про справу.


Євген Борисов: історія зі збагаченням

Начальника Одеського обласного терцентру комплектування та соціальної підтримки Євгена Борисова підозрюють в незаконному збагаченні за час повномасштабного вторгнення. З 24 лютого 2022 року його сім’я придбала на узбережжі Іспанії нерухомості та автівок на мільйони доларів, з’ясували журналісти «Української правди».

Мова йде про:

  • зареєстрований на дружину офіс в престижному районі;
  • зареєстрований на матір маєток в Марбельї за €3.96 млн;
  • е-кар Mercedes «В» класу 2022 року вартістю від $100 000 (власниця — мати воєнкома);
  •  позашляховик Toyota Land Cruiser 2023 року (власниця — теща).

Інформація про збагачення з’явилася у квітні 2023 року, в червні журналісти повторно взяли витяги з іспанського реєстру: офіс і вілла досі записані на тих самих людей.

Євген Борисов у телефонній розмові з УП спочатку запевняв, що його родина ніяким майном в Іспанії не володіє, а після слів про витяги із місцевого реєстру заявив, що його дружина займається там роздрібною торгівлею, і в її справи не втручається. Щодо автівки тещі, воєнком заявив, що вона продала стару і купила собі Land Cruiser.

За кермом одного з автомобілів в Іспанії помітили рідного брата водія з Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Михайло Ніколаєв. Журналістам він сказав, що не знає, чи працює його брат (виїхав до Іспанії через довідку про інвалідність) на родину Борисова та й сам нібито не співпрацює з ними.

Воєнком Одещини: розслідування

В Сухопутних військах ЗСУ зазначили, що інформацію про незаконне збагачення мають перевірити правоохоронні органи. Зеленський доручив Залужному звільнити Борисова з посади. Також він наказав створити комісію, яка разом із правоохоронцями та антикорупційним агентством перевірить усіх воєнкомів країни.

За словами керівниці об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталії Гуменюк, скандальний посадовець і досі виконує свої обов’язки. «Попереднє службове розслідування щодо виїзду Борисова на новорічні свята в Іспанію не виявило підстав для його відсторонення. Він нібито виїжджав на лікування і надав всі відповідні документи. Розслідування незаконного збагачення воєнкома досі триває. Військове командування не надало наказу про необхідність його звільнення на час слідства», — зазначила речниця 23 червня.

28 червня стало відомо, що Борисова таки було звільнено ще 23 червня під час засідання ставки головнокомандуючого.

Раніше Заборона розповідала про зловживання військкомів на Одещині. Після перевірки на блокпості п’ятьох чоловіків примусово відвезли до військкомату, де утримували понад добу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій