'
Читаєте зараз
Неприйнятний образ українки. Мінкульт України відправить листа Netflix

Неприйнятний образ українки. Мінкульт України відправить листа Netflix

Markiian Oliiarnyk
Емілі в Парижі
  • У серіалі «Емілі в Парижі» від Netflix зобразили українку як неосвічену злодійку.
  • В мережі піднялася хвиля незадоволення через таке зображення українки.
  • Мінкульт назвав образ неприйнятним та образливим.

Другий сезон популярного американського серіалу «Емілі в Парижі» вийшов 22 грудня 2021 року і за добу встиг викликати обурення в Україні. В одній із серій зобразили українку неосвіченою крадійкою, яка хоче все отримати безкоштовно. Міністерство культури та інформаційної політики України навіть направить Netflix листа.

Заборона розповідає про образ українки у серіалі та як на нього відреагували українські соцмережі й Мінкульт.


Якою показали українку в серіалі від Netflix

Другий сезон розважального серіалу «Емілі в Парижі» почали транслювати 22 грудня 2021 року на стрімінговій платформі Netflix. Саме у четвертій серії другого сезону з’явився новий персонаж — українська емігрантка Петра, яка переїхала до Парижу з Києва. Її показали крадійкою та любителькою яскравих речей.

Головна героїня серіалу Емілі познайомилася із українкою на курсах французької мови. Щоб вдосконалити вивчення французької, героїні почали спілкуватися одна з одною. Під час прогулянки вони зайшли до магазину із брендовими речами. Петра сказала: «Люблю усе безкоштовне», а потім винесла речі з магазину, не заплативши за них. За сюжетом, українка вчила Емілі красти речі з магазину. За це головна героїня серіалу присоромила її.

До речі, роль Петри зіграла акторка Дар’я Панченко, уродженка Києва. Вона переїхала до Парижу в 2019 році, де здобула ступінь магістра за спеціальністю «Режисура кіно».

Читати більше новин в Telegram

Реакція в соцмережах

Мережу обурило те, якою показали Петру у серіалі: ексцентрична, не стильна, неосвічена злодійка, яка боїться депортації в Україну. Образ такого персонажа сприйняли за особисту образу. 

Наприклад, українка Євгенія Гаврилко, яка живе в Парижі, зазначила, що є багато українців, які впливають на світовий ринок моди, технологій, науки, мистецтва, спорту тощо. 

«Те, як ви [Netflix та серіал] поставилися до образу українців у другому сезоні, — це такий дешевий трюк, абсолютний скандал і ганьба. І я не можу повірити, що це все ще відбувається у 2021 році. Час, коли ми виявляємо повагу до всіх націй та ґендерів. Час, коли ми боремося з усіма стереотипами, які руйнують світ та міжкультурні стосунки. Незважаючи на це, ви виставляєте українку як особистість без почуття смаку та гідності. Дурною, неосвіченою злодійкою», — написала в Instagram Євгенія Гаврилко.

Ще одна українка Емма Антонюк звинуватила творців серіалу в невігластві та нетерпимості. «Це клішоване зображення європейок зі східної Європи як стриптизерок і маргіналок. Ця героїня показана не просто як жінка, яка краде, вона там представлена саме як жінка, яка має певну національність. Якщо ви в героїні підкреслюєте національність, і єдине, що вона робить в сюжеті, це краде з магазинів, то ви грьобані ідіоти», — каже в сторіз Емма Антонюк.

Міністерство культури доправить листа Netflix

Міністерство культури та інформаційної політики України направить лист до Netflix зі своєю позицією щодо образливого образу українки в серіалі «Емілі в Парижі».

«В [серіалі] «Емілі в Парижі» маємо карикатурний образ українки, який є неприйнятним. А з іншого боку – ще й образливим. Такими бачитимуть українців за кордоном? Які крадуть, хочуть отримувати все безкоштовно, боятися депортації? Так не має бути. Направлю текст нашої позиції Нетфліксу», — йдеться в повідомленні, що було опубліковано в телеграм-каналі міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

Про що серіал «Емілі в Парижі» 

Американський комедійно-драматичний серіал «Емілі в Парижі» представили в компанії Netflix 2 жовтня 2020 року. З моменту запуску серіалу він увійшов у десятку найпопулярніших шоу Netflix.

За сюжетом, головна героїня Емілі Купер працює виконавчою директоркою з маркетингу в Чикаго. Несподівано вона отримує пропозицію вирушити до Парижа на роботу замість своєї начальниці. У Франції вона починає вести Instagram-блог, де розповідає про нове життя.

Хоча стрічка стала однію з найпопулярніших в 2020 році, деякі критики зустріли серіал негативно. «Перша половина сезону — це екзорцизм усіх французьких штампів, які тільки могли вигадати сценаристи», — написала Ребека Ніколсон в рецензії до першого сезону для The Guardian

Другий сезон «Емілі в Парижі» почали транслювати 22 грудня 2021 року. Він містить 10 серій по 30 хвилин. 

Раніше Заборона розповідала про те, як український фільм «Простір» здобув нагороди на двох фестивалях.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій