Читаєте зараз
Неприйнятний образ українки. Мінкульт України відправить листа Netflix

Неприйнятний образ українки. Мінкульт України відправить листа Netflix

Markiian Oliiarnyk
Емілі в Парижі
  • У серіалі «Емілі в Парижі» від Netflix зобразили українку як неосвічену злодійку.
  • В мережі піднялася хвиля незадоволення через таке зображення українки.
  • Мінкульт назвав образ неприйнятним та образливим.

Другий сезон популярного американського серіалу «Емілі в Парижі» вийшов 22 грудня 2021 року і за добу встиг викликати обурення в Україні. В одній із серій зобразили українку неосвіченою крадійкою, яка хоче все отримати безкоштовно. Міністерство культури та інформаційної політики України навіть направить Netflix листа.

Заборона розповідає про образ українки у серіалі та як на нього відреагували українські соцмережі й Мінкульт.


Якою показали українку в серіалі від Netflix

Другий сезон розважального серіалу «Емілі в Парижі» почали транслювати 22 грудня 2021 року на стрімінговій платформі Netflix. Саме у четвертій серії другого сезону з’явився новий персонаж — українська емігрантка Петра, яка переїхала до Парижу з Києва. Її показали крадійкою та любителькою яскравих речей.

Головна героїня серіалу Емілі познайомилася із українкою на курсах французької мови. Щоб вдосконалити вивчення французької, героїні почали спілкуватися одна з одною. Під час прогулянки вони зайшли до магазину із брендовими речами. Петра сказала: «Люблю усе безкоштовне», а потім винесла речі з магазину, не заплативши за них. За сюжетом, українка вчила Емілі красти речі з магазину. За це головна героїня серіалу присоромила її.

До речі, роль Петри зіграла акторка Дар’я Панченко, уродженка Києва. Вона переїхала до Парижу в 2019 році, де здобула ступінь магістра за спеціальністю «Режисура кіно».

Реакція в соцмережах

Мережу обурило те, якою показали Петру у серіалі: ексцентрична, не стильна, неосвічена злодійка, яка боїться депортації в Україну. Образ такого персонажа сприйняли за особисту образу. 

Наприклад, українка Євгенія Гаврилко, яка живе в Парижі, зазначила, що є багато українців, які впливають на світовий ринок моди, технологій, науки, мистецтва, спорту тощо. 

«Те, як ви [Netflix та серіал] поставилися до образу українців у другому сезоні, — це такий дешевий трюк, абсолютний скандал і ганьба. І я не можу повірити, що це все ще відбувається у 2021 році. Час, коли ми виявляємо повагу до всіх націй та ґендерів. Час, коли ми боремося з усіма стереотипами, які руйнують світ та міжкультурні стосунки. Незважаючи на це, ви виставляєте українку як особистість без почуття смаку та гідності. Дурною, неосвіченою злодійкою», — написала в Instagram Євгенія Гаврилко.

Ще одна українка Емма Антонюк звинуватила творців серіалу в невігластві та нетерпимості. «Це клішоване зображення європейок зі східної Європи як стриптизерок і маргіналок. Ця героїня показана не просто як жінка, яка краде, вона там представлена саме як жінка, яка має певну національність. Якщо ви в героїні підкреслюєте національність, і єдине, що вона робить в сюжеті, це краде з магазинів, то ви грьобані ідіоти», — каже в сторіз Емма Антонюк.

Міністерство культури доправить листа Netflix

Міністерство культури та інформаційної політики України направить лист до Netflix зі своєю позицією щодо образливого образу українки в серіалі «Емілі в Парижі».

«В [серіалі] «Емілі в Парижі» маємо карикатурний образ українки, який є неприйнятним. А з іншого боку – ще й образливим. Такими бачитимуть українців за кордоном? Які крадуть, хочуть отримувати все безкоштовно, боятися депортації? Так не має бути. Направлю текст нашої позиції Нетфліксу», — йдеться в повідомленні, що було опубліковано в телеграм-каналі міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

Про що серіал «Емілі в Парижі» 

Американський комедійно-драматичний серіал «Емілі в Парижі» представили в компанії Netflix 2 жовтня 2020 року. З моменту запуску серіалу він увійшов у десятку найпопулярніших шоу Netflix.

За сюжетом, головна героїня Емілі Купер працює виконавчою директоркою з маркетингу в Чикаго. Несподівано вона отримує пропозицію вирушити до Парижа на роботу замість своєї начальниці. У Франції вона починає вести Instagram-блог, де розповідає про нове життя.

Хоча стрічка стала однію з найпопулярніших в 2020 році, деякі критики зустріли серіал негативно. «Перша половина сезону — це екзорцизм усіх французьких штампів, які тільки могли вигадати сценаристи», — написала Ребека Ніколсон в рецензії до першого сезону для The Guardian

Другий сезон «Емілі в Парижі» почали транслювати 22 грудня 2021 року. Він містить 10 серій по 30 хвилин. 

Раніше Заборона розповідала про те, як український фільм «Простір» здобув нагороди на двох фестивалях.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору