'
Читаєте зараз
Чому інтернет шокуватиме і загрожуватиме світовій безпеці

Чому інтернет шокуватиме і загрожуватиме світовій безпеці

Сергій Сурепін

Директор Facebook Марк Цукерберг дав свідчення перед Конгресом США через наймасштабніший за всю історію соціальної мережі витік даних. Даними майже 89 мільйонів користувачів скористалась британська компанія Cambridge Analytica, яку підозрюють у маніпулюванні громадською думкою під час виборів в США та референдуму щодо виходу Великої Британії з Європейського Союзу.

На тлі цього Європейський центр інформаційної політики та безпеки виступив за посилення регулювання світовими країнами мережі інтернет та зміну законодавства з кібербезпеки. Президент організації Рікардо Барецьким прокоментував ситуацію «Радіо НВ».

Що буде робити Європа

«Які будуть подальші дії Європейського Союзу, залежить від того, що вирішить Європейська комісія. Треба усвідомити, що нині абсолютно вся інформація в інтернеті вже зламана, як би суспільство цього не заперечувало. Вона перебуває у доступі не тільки у третіх осіб, але й всіх інших».

Як боротися з витоком даних

Читати більше новин в Telegram

«Ми повинні розробити підзвітне законодавство, а не податкове законодавство. Сучасні інформаційно-безпекові закони непогані, але це закони направлені на податки. Заплати – й можеш йти. Плати – якщо зробив помилку. Але так не повинно бути. Це не є функцією закону. Ми повинні розробити такі механізми регуляції, щоб уникнути таких історій в майбутньому».

Яким буде інтернет через 5 років

«Шокуючим. Інтернет, який ми знаємо сьогодні, вже в минулому. Багато людей скажуть вам, що ми входимо в квартову еру. Ми вже в ній, просто люди не брали в цьому участь. Ми почали помічати такі кібератаки, які не могли бути зроблені жодним урядом світу. Вірогідність втручання штучного інтелекту дуже висока. Ви будете свідками безпрецедентних змін в інтернеті вже в найближчі три роки. Це буде нова форма, і він буде усюди. Він буде настільки доступний, що це може зашкодити світовій безпеці. Уряди повинні діяти зараз. Чи станеться лихо, важко передбачити, але ми можемо перехопити ініціативу. Змінити саме «коріння» нового інтернету. Але в нас мало часу».

Читайте також:

Цукербергові сльози: Що розповів голова Facebook у Конгресі США

Facebook видалив 270 сторінок «фабрики тролів»

Facebook дав збій в усьому світі: Україна також постраждала

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій