Читаєте зараз
У США перший гендерно-нейтральний паспорт отримав ветеран-інтерсексуал

У США перший гендерно-нейтральний паспорт отримав ветеран-інтерсексуал

Markiian Oliiarnyk
  • Перший Х-паспорт громадянина США отримала 63-річна людина.
  • Нею виявився небінарний ветеран Дана Ззим (Dana Zzyym), що судився з Держдепом з 2015 року.
  • Повноцінно видача таких паспортів розпочнеться на початку 2022 року.

У Сполучених Штатах Америки вперше видали паспорт з гендерно нейтральною позначкою «Х» у графі про стать. Його отримав 63-річний ветеран ВМС США. Інші інтерсексуали зможуть отримати гендерно нейтральні паспорти вже у 2022 році.

Заборона розповідає про нову політику Держдепу США щодо видачі паспортів для ЛГБТК+.


Гендерно-нейтральний паспорт США

27 жовтня 2021 року пресслужба Державного департаменту США оголосила про видачу першого паспорта громадянина США з гендерно-нейтральною позначкою «Х» у графі про стать. Таке рішення було прийнято в межах програми оновлення політики Держдепу щодо гендерних стандартів у паспортах громадянина США та свідоцтвах про народження за кордоном, з метою обслуговування усіх громадян, незалежно від їхньої гендерної ідентичності. 

«З нагоди видачі цього паспорта я хочу підтвердити прихильність Державного департаменту до просування ідей свободи, гідності та рівності усіх людей, зокрема спільноти ЛГБТК+», — заявив речник Держдепартаменту США Нед Прайс.

У відомстві зазначають, що повноцінно видавати такі паспорти за зверненням громадян почнуть на початку 2022 року.

Читати більше новин в Telegram
Державний департамент США. Фото: Mark Wilson/Getty Images

Про плани впровадження гендерно-нейтральних паспортів держсекретар США Ентоні Блінкен заявив ще у червні 2021 року. Тоді він зазначив, що громадяни зможуть самостійно вказувати свою стать у паспортах без необхідності проходження медичного огляду, а «люди, які ідентифікують себе як інтерсексуальні, небінарні або гендерно невідповідні, зможуть обирати гендерно-нейтральний маркер».

За словами Джессіки Стерн, спецпредставниці США з питань захисту прав ЛГБТК+, гендерно-нейтральні паспорти зможуть захистити інтерсексуалів, які часто потерпають від переслідувань і жорстокого поводження під час перетину кордону, коли їхні юридичні документи не відповідають гендерному вираженню.

Першим власником гендерно-нейтрального паспорта громадянина США став Дана Ззим (Dana Zzyym), ветеран військово-морських сил США.

Хто такий Дана Ззим?

Дана Ззим — 63-річний інтерсексуал, який вважає себе небінарною особою і використовує множинні займенники «вони» та «їх» в однині для свого означення. Ззим народився зі змішаними статевими ознаками і переніс кілька незворотних і болісних операцій, оскільки батьки вирішили виховувати їх як хлопчика, пише Reuters.

Ідентифікувати себе як інтерсексуала Дана Ззим почав після служби у військово-морському флоті і навчання в Університеті штату Колорадо. 

Дана Ззим. Фото: профіль Дани Ззима у Facebook

Попередні заяви Дани Ззима на отримання паспорта з гендерно-нейтральним позначенням статі були відхилені Держдепартаментом, оскільки процедура вимагала, щоб заявник вказав себе як «чоловіка» або «жінку». На підставі цього у 2015 році вони подав федеральний позов проти Держдепу.

Про те, що саме Дана Ззим став першим власником гендерно-нейтрального паспорта громадянина США повідомила правозахисна організація Lambda Legal, яка й веде справи Ззима.

«Я ледь не розплакався, коли відкрив новий паспорт і побачив позначку «Х» у графі «стать». У мене зайняло шість років на те, щоб отримати паспорт, що не змушує мене ідентифікувати себе як чоловіка чи жінку», — передає слова Ззима агентство Reuters.

Раніше Заборона розповідала про трансгендера Сольдаду Ковалісіді, який спершу мігрував з Росії до України, а згодом з України до Європи через переслідування праворадикалів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій