Читаєте зараз
Нікі Гейлі вперше перемогла Трампа на праймеріз у Вашингтоні: чи може це щось змінити

Нікі Гейлі вперше перемогла Трампа на праймеріз у Вашингтоні: чи може це щось змінити

Ilona Kivva
Автор:

Під час праймеріз Республіканської партії у Вашингтоні Нікі Гейлі вперше перемогла 45-го президента у кампанії 2024 року. Вона набрала 62.9% голосів, а Трамп — 33.2%, пише BBC.

Вона залишається першою в історії США жінкою, яка отримала реванш на партійних виборах. Нікі Гейлі прийме всіх 19 делегатів від республіканців, які претендували на участь у Вашингтоні, округ Колумбія. Це дасть їй 43 делегати по всій країні, що значно менше, ніж 247 у Дональда Трампа.

До цього часу 45-й президент США домінував на всіх праймеріз. Імовірно, він набере ще кілька сотень голосів під час «супервівторка» 5 березня. Цього дня республіканці проведуть праймеріз одразу в 15 штатах і на одній острівній території США. Кандидати змагатимуться за 874 голоси делегатів.

Нікі Гейлі вважають головною опозицією Трампу всередині Республіканської партії. Гейлі, на відміну від ДеСантіса, активно виступає за підтримку України, хоч і критикує Байдена.

При цьому аналітики кажуть, що перемогу Гейлі варто сприймати як символічну, оскільки столиця є сильно орієнтованою на демократів юрисдикцією. У місті лише близько 23 000 зареєстрованих республіканців. Однак навіть у випадку перемоги Трампа вона все одно може взяти участь у президентських виборах як незалежний кандидат (щоправда, для цього все одно потрібна спонсорська підтримка).

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій