Читаєте зараз
Німеччина обмежила в’їзд українців: як змінилися правила прийому

Німеччина обмежила в’їзд українців: як змінилися правила прийому

Ilona Kivva
Автор:
  • 12 регіонів ФРН зупинили прийом біженців, але в уряді країни запевняють, що це тимчасово.
  • Пільги під статусом тимчасового захисту в усіх регіонах країни зберігаються.
  • Українці, що знаходяться у країні по безвізу, мають два варіанти.

У Федеральній республіці Німеччина ускладнили в’їзд для українців, що шукають тимчасового притулку. Так, більшість земель закрили програми прийому та допомоги новим переселенцям. Продовжують розміщувати біженців тільки найбільші регіони.

Заборона розповідає про оновлені правила прийому українських переселенців.


Німеччина не справляється з потоком мігрантів

За 6.5 місяців в країну приїхали понад 980 000 біженців з України. За даними правоохоронців, в середньому щоденно прибуває близько 870 людей. Через потік 12 з 16 федеральних земель заблокували можливість для українських біженців отримувати статус тимчасового захисту, пише The Munich Eye. Переселенців закріплюють за певним регіоном, і місцева влада надає житло/пільги. 

«Кілька федеральних земель висловили стурбованість тим, що незабаром вони досягнуть своїх можливостей у розміщенні біженців. Надмірне навантаження на федеральні землі виникло через ситуацію з тимчасовими переселенцями з України та загальну міграцію. Також можна спостерігати зростання кількості прибуттів із балканського напрямку», — пояснила речниця міністерства внутрішніх справ Німеччини.

Рішення діє, поки країна не розвантажить регіони шляхом перерозподілу переселенців між регіонами або не впровадить нову систему прийому. 

Читати більше новин в Telegram

Усі пільги для зареєстрованих у регіонах українців зберігаються, а найбільші федеральні землі (наприклад, Баварія), продовжують приймати новоприбулих. Також у будь-який регіон Німеччини можна в’їжджати транзитом.

Поїзди з Польщі, Чехії, Угорщини та Словаччини до Німеччини. Інфографіка: КийАвіа

Біженці з України: що змінилося з 1 вересня

Між Україною та Німеччиною до 24 лютого 2022 року діяла угода про безвіз, яка давала можливість українцям вільно в’їжджати на термін до 90 днів. Довше знаходитися можна було тільки зі спеціальним дозволом, наприклад, посвідкою на проживання. Німецький уряд тимчасово скасував цю вимогу, але з 1 вересня 2022 року її відновили. Правила стосуватиметься тих, хто перебуває у Німеччині по безвізу, а для українців, що вже мають тимчасовий захист у країні, нічого не зміниться.

Система працює так:

  • від 1 вересня всі українські біженці у Німеччині мають проходити реєстрацію — їх вносять у спеціальний реєстр (ті, хто оформив тимчасовий захист, вносяться у базу автоматично);
  • прибувші по безвізу до закінчення 90-денного періоду мають подати заявку на тимчасовий захист чи іншу форму притулку. Або після закінчення терміну виїхати з країни не менше як на 90 днів;
  • ті, у кого станом на 31 серпня 2022 року вже закінчився безвіз, а документи на статус тимчасового статусу не були подані, мають виїхати з країни.

«Якщо ви маєте українське громадянство, перетин кордону має бути спрощеним та небюрократизованим. Водночас існує зацікавленість у швидкому відстеженні тимчасових переселенців. Тому потрібно зареєструватися одразу після в’їзду до Німеччини. Це можна зробити, подаючи заявку на дозвіл на проживання у міграційних органах», — пояснили в уряді ФРН.

Раніше Заборона розповідала про обмеження прийому українців у Сполученому Королівстві. Програму призупинили Уельс та Шотландія, а у Англії суттєво скоротилася кількість спонсорів, які можуть надати житло українцям.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій