'
Читаєте зараз
Велика Британія змінює правила прийому біженців з України з 13 липня

Велика Британія змінює правила прийому біженців з України з 13 липня

Ilona Kivva
Автор:
  • У Сполученому Королівстві з 18 березня 2022 року працювала програма допомоги українським тимчасовим переселенцям Homes for Ukraine.
  • Вона передбачає отримання візи та безкоштовне житло, але тільки за умови, що ви знайдете спонсора, який хоче поселити у себе.
  • Уряди Шотландії та Уельсу самі стали спонсорами, а також надавали допомогу з працевлаштуванням та навчанням, через що потім біженців там став значно вищим, ніж у решту регіонів.

У Сполученому Королівстві Великої Британії обмежили прийом українських біженців. Так, 10 червня 2022 року Уельс призупинив програму оформлення віз, а у Англії суттєво скоротилася кількість спонсорів, які можуть надати житло українцям. З 13 липня 2022 року програму допомоги тимчасово зупиняє Шотландія.

Заборона розповідає про програму Homes for Ukraine.


Шотландія призупиняє програму підтримки біженців

З 13 липня 2022 року Шотландія на три місяці зупиняє програму суперспонсорства для українських переселенців, пише BBC.

Причина у недостатній кількості необхідного для прийому людей житла. Так, нові заявки не розглядатимуться, але ті, хто вже отримав погодження від шотландського уряду, будуть забезпечені житлом та іншими необхідним умовами.

Річ у тім, що Шотландія видала українцям 20% віз з усіх, що були оформлені у Сполученому Королівстві. Це й так створювало труднощі з розміщенням людей, а після того, як програму призупинив Уельс, на Шотландію лягло додаткове навантаження. Від 24 лютого 2022 року шотландці прихистили понад 7 000 українців, а з тими, хто отримав погодження перед призупиненням програми, їх буде 10 000.

Читати більше новин в Telegram

Щоб впоратися з розміщенням тих, кому вже пообіцяли притулок, уряд запровадив низку ініціатив. Приміром, уряд орендував пасажирський круїзний лайнер для розселення. Також у регіоні Північний Ланаркшир ремонтують 200 порожніх будинків, у яких зможуть жити українці, а найбільший у Шотландії соціальний орендодавець Wheatley Housing Group пообіцяв надати місцевій владі 300 будинків по всій країні.

Програма Homes for Ukraine у Британії: деталі

Британська програма «Житло для українців» запрацювала 18 березня 2022 року. Для того, щоб подати заявку, біженці з України мають знайти у Сполученому Королівстві спонсора, який готовий поручитися за їх приїзд та забезпечити житло, йдеться на сайті британського уряду.

Візову заявку можуть заповнити або заявник, або спонсор. Спонсором може бути не тільки конкретна людина, а й бізнес чи благодійна організація.

Програма відкрита для тих, хто жив в Україні до 1 січня 2022 року, а також для найближчих членів їхньої родини:

  • чоловік/дружина;
  • цивільний партнер, з яким стосунки тривають понад два роки (включно з одностатевими парами);
  • неповнолітні діти.

З дітьми у спонсора обов’язково повинен мешкати один з батьків чи опікун.

Житло спонсори мають надавати виключно безкоштовно. Щоб покрити їхні витрати, уряд виплачує спонсорам 350 фунтів стерлінгів на місяць. 

Усі діти, які прибувають за програмами для українців, мають право на навчання чи дошкільне виховання у Великій Британії. Пріоритету чи пільг їм не надаватимуть, але у місцевих муніципальних радах зобов’язані  пояснити батькам процес прийому у школу та надати інформацію про те, у яких навчальних закладах є вільні місця.

У Шотландії та Уельсі діяли трохи інша програма: уряд цих регіонів сам виступав у якості спонсора. 

За шотландською програмою надавалася така допомога:

  • житло;
  • догляд та освіта для дітей;
  • медична допомога;
  • допомога з вивченням мови;
  • можливість працевлаштування;
  • можливість безкоштовно вступити до університету чи коледжу у Шотландії.

Важливо! Обидві країни мають відновити програму, тому слідкуйте за оновленнями та можливими змінами в умовах прийому.

Раніше Заборона розповідала про правила життя у Польщі для українських біженців, які почали діяти з 1 липня 2022 року.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій