'
Читаєте зараз
Німеччина посилить вимоги до біженців з України: про що йдеться

Німеччина посилить вимоги до біженців з України: про що йдеться

Ilona Kivva
Автор:
 • Німецький уряд працює над змінами правил щодо працевлаштування біженців. 
 • Наразі українці під статусом захисту можуть законно влаштовуватися на роботу в ФРН. Для цього в посвідченні повинна стояти позначка Erwerbstätigkeit erlaubt.
 • Шукати вакансії можна через місцевий центр зайнятості (Jobcenter) або самостійно.

Для українських тимчасових переселенців послаблять умову щодо знання німецької мови, але водночас посилять вимоги до безробітних. Так, вони повинні будуть регулярно звітувати про успіхи з пошуками місця роботи та відвідувати співбесіди від профільного агентства. За певних умов у таких людей навіть заберуть виплати.

Заборона розповідає про зміни правил для біженців у країні.


Українські переселенці у ФРН: план уряду

Уряд Німеччини оновить політику щодо працевлаштування біженців з усіх країн світу. Зміни стосуватимуться всіх переселенців, які мають намір залишитися у країні на тривалий час, але почнуть їх впроваджувати саме з українців під тимчасовим захистом. Статус дає ширші можливості для пошуку роботи, ніж мають, приміром, офіційні претенденти на отримання біженства, пише Deutsche Welle.

Серед іншого, вимоги до безробітних стануть жорсткішими. Вони будуть зобов’язані щонайменше раз на 6 тижнів звітувати про успіхи у пошуках роботи відділенням агенції з праці (Jobcenter). Саме агентство також пропонуватиме вакансії. У разі відмови від співбесіди можуть забрати частину виплат. Найімовірніше, йдеться про допомогу по програмі Bürgergeld, реалізацією якої займається німецький центр зайнятості.

Однією з вимог для працевлаштування є завершення мовних курсів, особливо коли йдеться про роботу за спеціальністю. Щоб пришвидшити цей процес, критерії щодо рівня знань можуть послабити. 

Читати більше новин в Telegram

«Ми розуміємо, що мовні знання важливі. Але вони не повинні бути досконалими. Понад 100 000 біженців з України закінчили мовні курси, а ще приблизно 100 000 завершать навчання у 2023 році. В аналогічній ситуації ще 200 000 біженців із інших країн. Мовний бар’єр знижується — настав час йти працювати», — заявив міністр праці ФРН Губертус Гайль.

Робота у Німеччині для українців: як шукати

Є кілька інструментів, які допоможуть знайти роботу у країні. Перш за все, варто звернутися в Агентство з працевлаштування в вашому регіоні  (Jobbörse) — це аналог української біржі праці. Там повинні проконсультувати й запропонувати вакансії за наявності. 

Також можна самостійно шукати пропозиції через сайт біржі або спеціалізовані сайти, наприклад: 

 • Uatalents;
 • Jobboerse.de;
 • Workeer;
 • Hoteljobs.help;
 • Job Aid Ukraine;
 • Fachkräfteportal;
 • Unternehmer-Patenschaften;
 • Indeed;
 • Jobs for Refugees;
 • Bund Service Online;
 • платформи Linkedin та Xing.

Важливо! Аби законно влаштовуватися на роботу, у посвідченні про захист (Fiktionsbescheinigung) повинна стояти позначка Erwerbstätigkeit erlaubt. Її зазвичай автоматично проставляють при видачі документа. Якщо цього не зробили, зверніться до будь-якого відділу Управління у справах іноземців (BAMF).

Раніше Заборона розповідала про найпоширеніші міфи серед українців про життя та роботу у Чехії. Серед іншого, реєстрація у центрі зайнятості передбачає практично те ж саме, що і в Україні — від небажаної роботи можна відмовлятися.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій