Читаєте зараз
Німеччина замовила аналоги HIMARS: вони будуть потужнішими за оригінали

Німеччина замовила аналоги HIMARS: вони будуть потужнішими за оригінали

Ilona Kivva
Автор:
  • Після того, як американські РСЗВ довели високу ефективність в Україні, у Європі зростає попит на Хаймарс.
  • Німеччина домовилася про співпрацю з виробником реактивних систем — створять установку, адаптовану під потреби країн ЄС.
  • Головним конкурентом є Ізраїль, який працює над адаптацією власної техніки під потреби союзниць по блоку.

Німецька зброя GMARS буде більшою та потужнішою за HIMARS. Так, на шасі встановлять два блоки з ракетами, замість одного, тож загальний залп однієї пускової складатиме 12 снарядів. При цьому кількість екіпажу залишиться такою ж, як і у Хаймарсів. Також розширять номенклатуру озброєння — не виключено навіть створення нових боєприпасів.

Заборона розповідає про спільний проєкт Lockheed Martin та Rheinmetall.


GMARS: якими будуть РСЗВ

Американська компанія Lockheed Martin, яка є виробником HIMARS, домовилася про співпрацю з німецьким оборонним підприємством Rheinmetall, щоб створити установку рівня Хаймарсів, але повністю адаптовану під потреби країн ЄС, пише Defense News.

Система вже отримала назву GMARS. Заплановано, що це буде колісна РСЗВ на шасі від Rheinmetall HX 8×8. Це серія спеціально розроблених німецьких тактичних військових вантажівок. Така база дозволить не тільки уніфікувати техніку з німецьким парком артилерії, а й зробити її більшою та потужнішою за оригінальні системи. Так, тільки у довжину вона буде майже вдвічі витягнутішою — 12 метрів проти семи у HIMARS.

Ймовірний вигляд нової системи GMARS. Фото: Lockheed Martin

Читати більше новин в Telegram

Пускові модулі поставить Lockheed Martin — по два ракетні блоки на кожну. У кожному пакеті, як попередньо вирішено, буде по шість ракет, тобто сумарний залп складатиме 12. Щодо снарядів, GMARS зможе використовувати приблизно 80% номенклатури боєприпасів для HIMARS, тобто є ймовірність, що додатково створять також власні. Кількість членів екіпажу не зміниться — для керування потрібно буде три людини.

Пусковий модуль Launcher Loader Module на РСЗВ HIMARS, який буде використано на GMARS. Інфографіка: Defense Express

Передбачається, що перші п’ять ракетних систем будуть виготовлені та підготовлені до випробувань ще до 2025 року. У разі успіху,  Німеччина планує також продавати їх іншим країнам-союзницям. 

Фактично йдеться про створення повністю адаптованого під потреби Європи РСЗВ на базі вже перевіреної техніки. Зазначимо, що над європейською адаптацією своїх реактивних систем працює також Ізраїль. Країна хоче створити Euro-PULS та навіть веде переговори з Німеччиною, однак у Lockheed Martin є принаймні одна перевага — HIMARS пройшли випробування більшою кількістю реальних бойових сценаріїв завдяки використанню в Україні.

ППО для Європи: розробка Німеччини

Реактивна артилерія — не єдина зброя, над якою працює Німеччина. Глобально вона також є ініціатором створення загальноєвропейської системи протиповітряної оборони Sky Shield (Небесний щит).

Техніка розміщуватиметься у кількох країнах і створюватиме загальний захисний щит. До ініціативи вже приєдналися 17 країн, серед яких Велика Британія, країни Балтії, Швеція і Фінляндія. Система буде організована так, щоб будь-яка країна ЄС могла приєднатися до неї у майбутньому. 

Щит буде багатошаровим і складатиметься з кількох видів найсучасніших засобів ППО, які мають закрити наявні прогалини у системі ППО країн Європи: балістика та безпілотники нового покоління.

Які саме установки використають, ще не вирішено, але розглядають:

  • ізраїльські Arrow 3;
  • американські Patriot;
  • німецькі IRIS-T;
  • може бути включена й інша техніка.

Раніше Заборона розповідала про універсальну систему протиповітряної оборони, над якою працює Іспанія. Вона має стріляти різноманітними снарядами для протидії літакам, гелікоптерам, балістичним і крилатим ракетам, безпілотникам та навіть артилерії. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій