'
Читаєте зараз
Німецькі аналоги HIMARS прибули в Україну: що може ця арта

Німецькі аналоги HIMARS прибули в Україну: що може ця арта

Ilona Kivva
Автор:
  • Німеччина поставила Україні три додаткові САУ Panzerhaubitzen 2000 та РСЗВ Mars II.
  • Реактивні системи знаходяться на озброєнні Бундесверу вже понад 30 років і встигли зарекомендувати себе як ефективна зброя для ураження ворожої техніки та живої сили.
  • Їх можна використовувати навіть для дистанційного мінування полів.

В Україну 26 липня 2022 року прибули вкрай потужні німецькі реактивні системи залпового вогню Mars II. Це ліцензовані версії M270 MLRS, які своєю чергою є першими версії славнозвісних HIMARS. Mars II вкрай точні і далекобійні системи, здатні вражати цілі на відстані від 40 до 70 кілометрів, в залежності від снарядів.

Заборона розповідає про характеристики німецьких РСЗВ.


РСЗВ Mars II: що за техніка

Збройні сили України отримали від Німеччини потужні артилерійські установки, пише Welt з посиланням на заявку міністерки оборони країни Крістін Ламбрехт.

«Обіцяні реактивні системи залпового вогню Mars II і ще три додаткові самохідні гаубиці Panzerhaubitzen 2000 доставлені. Ми тримаємо своє слово», — сказала очільниця німецького оборонного відомства.

Держава-союзниця мала надати три установки Mars II, тому, судячи з заяви, Україна отримала всю партію. За словами урядовиці, Німеччина вже готує наступну поставку зброї для України. Так, у вересні має надійти радіолокаційна система Cobra, яка вважається найкращою у світі. За словами Ламбрехт, контракт вже підписаний, тому найближчим часом розпочнеться навчання українських військових з управління цією надскладною технікою. Також мають розпочатися навчання на обіцяній системі ППО SLM Iris-T. 

Читати більше новин в Telegram

Mars II — німецька реактивна система залпового вогню. Техніка надійшла на озброєння Бундесверу в 1990 році, пише Мілітарний.

Артилерійська установка є ліцензованою копією американської РСЗВ M270 MLRS  — першої версії смертоносних HIMARS. Щоправда, німці удосконалили техніку. Хоч сучасним Хаймерсам вона все одно поступається, але є потужнішою, ніж M270.

Це вкрай точна техніка, тому вона особливо ефективна для знищення живої сили та техніки противника, артилерійських батарей, засобів ППО, командних пунктів та вузлів зв’язку. Її навіть можна використовувати для дистанційного мінування полів. РСЗВ озброєна 12 ракетами, які знаходяться у закритих герметичних контейнерах. Запуск відбувається безпосередньо з них. Система може здійснити запуск всіх 12 ракет за 60 секунд. Вона здатна вражати ціла на відстані до 70 км, в залежності від боєприпасів.

Чим стріляє MARS ІІ:

  • некеровані ракети з кумулятивно-осколковими бойовими частинами або касетними (40-45 км); 
  • керованими ракетами GMLRS (до 70 км).

Артустановка базується на гусеничному шасі американської бойової машини піхоти М2 Bradley, що забезпечує високу прохідність. Техніка може долати водні перешкоди до метра, переїжджати через невеликі пагорби, рови та навіть стіни до метра заввишки.

Екіпаж складається з трьох людей: командира, водія та навідника. Управління вогнем здійснюється безпосередньо з кабіни через встановлену апаратуру.

Раніше Заборона розповідала про довгоочікувані німецькі САУ Gepard, перші одиниці яких надійшли в Україну 25 липня 2022 року. Техніка призначена для захисту бойових підрозділів, військ та важливих об’єктів від повітряних атак ворога.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій