Читаєте зараз
Нобелівську премію миру вручили за боротьбу з сексуальним насильством

Нобелівську премію миру вручили за боротьбу з сексуальним насильством

Сергій Сурепін

Лауреати Нобелівської премії миру – гінеколог із Конго Денис Муквеге й іракська правозахисниця Надя Мурад. Вони отримали нагороду за «зусилля, спрямовані на припинення використання сексуального насильства як зброї війни та збройного конфлікту».

Читайте також: Нобелівську премію з фізики вперше за 55 років отримала жінка

Денис Муквеге – гінеколог, який займається наданням допомоги людям, які пережили сексуальне насильство під час збройних конфліктів у Демократичній республіці Конго. Надя Мурад – єзидка, що перебувала в сексуальному рабстві в бойовиків терористичної організації «Ісламська держава».

Історія Мурад, якій вдалося звільнитися, отримала широкий резонанс і дозволила привернути увагу до ситуації з єзидськими жінками. Денис Муквеге й Надя Мурад раніше були ушановані премією Сахарова. Муквеге отримав цю нагороду у 2014 році, а Мурад – у 2016.

  • Премія «За свободу думки» імені Андрія Сахарова заснована в 1988 році Європейським парламентом. Її присуджують щорічно тим, хто захищає права людини й основні свободи. У різні часи премію отримували президент ПАР Нельсон Мандела, російська громадська діячка Людмила Алексєєва, іранський кінорежисер Джафар Панагі. Українці ще не отримували цю премію.

Читайте також: Сенцова номінували на премію Сахарова

Читати більше новин в Telegram

Вручення нагороди відбудеться в столиці Норвегії Осло 10 грудня – у річницю смерті шведського хіміка Альфреда Нобеля (1833-1896).

Раніше стало відомо, що Нобелівську премію з фізики вперше за 55 років отримала жінка. Нею стала Донна Стрікленд.

 

Читайте також:

Нобелівську премію з фізики вперше за 55 років отримала жінка

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій