Читаєте зараз
Сенцова номінували на премію Сахарова

Сенцова номінували на премію Сахарова

Сергій Сурепін

Європейська народна партія номінувала українського режисера та політичного в’язня Олега Сенцова на отримання премії «За свободу думки» імені Андрія Сахарова. Про це повідомила фракція Європейського парламенту у Twitter.

Премія «За свободу думки» імені Андрія Сахарова заснована в 1988 році Європейським парламентом. Її присуджують щорічно тим, хто захищає права людини і основні свободи.

У різні часи премію отримували президент ПАР Нельсон Мандела, російська громадська діячка Людмила Алексєєва, іранський кінорежисер Джафар Панагі. Українці ще не отримували цю премію.

Раніше Сенцова висунули на Нобелівську премію миру. Це зробив колишній президент Польщі та нобелівський лауреат Лех Валенса. Привід – голодування Сенцова, яке триває вже понад 100 днів.

Чому Сенцов у в’язниці?

Читати більше новин в Telegram

Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. Разом із цим затримали активіста Олександра Кольченка. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі. Разом із ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняють, Чирній залишиться в колонії в Магадані. Зараз Сенцова утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі.

Нагадаємо, Сенцов оголосив безстрокове голодування.Своїми діями Сенцов вимагає відпустити всіх українців, утримуваних у Росії та анексованому Криму. Зараз у РФ та Криму утримують 64 українських політв’язні.

 

Читайте також:

Місяць голодування Сенцова: Хронологія протесту

Петиція щодо Сенцова на сайті Білого дому набрала потрібні 100 тисяч голосів

Половина росіян не знає про голодування Сенцова

Стало відомо, що Сенцов написав у заповіті

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій