Читаєте зараз
Норвегія готує антидронні системи для ЗСУ: вони не надсучасні, але нові і ефективні

Норвегія готує антидронні системи для ЗСУ: вони не надсучасні, але нові і ефективні

Ilona Kivva
Автор:
  • Норвезька оборонна компанія Kongsberg Defence&Aerospace уклала контракт на поставку комплексів CORTEX Typhon українським захисникам.
  • Кількість не розголошують, але, судячи із заяв, йдеться про доволі велику партію, а не про кілька одиниць.
  • Це нещодавно розроблена система боротьби з дронами, встановлена на броньовик Dingo. З цими БТР вже добре знайомі українські захисники, що спростить навчання.

Основою антидронного комплексу CORTEX Typhon є бойовий модуль, який стоїть на славнозвісних американських танках Abrams і потужних броньовиках: Stryker, фінських Patria та швейцарських Piranha. Тобто ця система працює не на сучасних технологіях типу мікрохвильових імпульсів чи лазерів, які активно розвивають для боротьби з безпілотниками. При цьому модуль з кулеметом є ефективною і перевіреною у боях зброєю, що робить техніку простим, але потенційно масовим засобом боротьби із різноманітним дронами.

Заборона розповідає про системи з Норвегії.

Зброя для ЗСУ: угода з Kongsberg Defence & Aerospace

Норвезька оборонна компанія Kongsberg Defence&Aerospace уклала контракт на поставку озброєння українським захисникам. Сума угоди становить 740 млн норвезьких крон (близько $71 мільйон), які профінансували через Міжнародний фонд для України (IFU). Британія та Норвегія є його основними донорами (Сполучене Королівство ще й очолює).

Бронемашина з елементом антидронової системи CORTEX Typhon. Фото: уряд Норвегії

Так, для ЗСУ мають виготовити системи боротьби з дронами CORTEX Typhon. Кількість не розголошують, але, судячи із заяв, йдеться про доволі велику партію, а не про кілька одиниць.

«CORTEX Typhon допоможе врятувати життя українців і є важливим для опору жорстокій агресивній війні Росії. Підтримка Заходу є вирішальною — Норвегія вже надала велику підтримку після вторгнення РФ і уряд продовжуватиме підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно», — заявив міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам.

Читати більше новин в Telegram

CORTEX Typhon: коротко про техніку

Cortex Typhon C-UAS — це нещодавно розроблена система боротьби з дронами, зібрана з компонентів Teledyne Flir, Kongsberg і встановлена на броньовик. ЗСУ передадуть установки на німецьких машинах Dingo, з якими вже добре знайомі українські захисники.

Основою зброї є бойовий модуль від Kongsberg з оптико-прицільною системою від Teledyne Flir — Protector RS4, пише Defense Express.

Такі ж БМ встановлюються на американські танки Abrams, бронетранспортери Stryker, а також цілий ряд інших бойових машин, наприклад, Patria, Piranha тощо. Це означає, що це перевірений у боях і ефективний модуль.

Він може бути озброєний кількома варіантами кулеметів:

  • важким M2 Browning;
  • радянським крупнокаліберним НСВ;
  • легшими M240 чи M249. 
БМ Protector RS4 від антидронної системи CORTEX Typhon. Фото: Forsvarets forum

Точність вогню забезпечується тепловізійними камерами, лазерним далекоміром та цифровою системою управління вогнем. Остання здатна самостійно вираховувати похибки.

Ще одним елементом системи комплексу є інформаційна бойова система обміну інформацією CORTEX. Вона дозволяє об’єднувати всі сенсори та засоби ураження у єдину систему для максимально ефективного використання.

«CORTEX Typhon не відрізняється технологіями на основі нових принципів знищення дронів [мікрохвильові імпульси тощо], не збирається давити БпЛА завадами, а просто знищуватиме їх точним вогнем з кулемета. А це робить його доволі простим, відпрацьованим та потенційно масовим засобом боротьби із дронами», — зазначили експерти з озброєння.

Раніше Заборона розповідала про новітню розробку провідної оборонної компанії Німеччини, яку передадуть українським воїнам. Техніка призначена для розвідки, але може навіть глушити зв’язок ворога.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій