Норвегія посилить правила перебування для українців: що зміниться
- В країні опиняється 60% переселенців, які їдуть до Нордичних країн.
- Уряд планує зменшити приток біженців, урізавши низку ключових пільг.
- Серед іншого, розглядають скорочення термінів для поїздок в Україну чи інші держави.
Нововведення торкнуться комфорту перебування українців. Поміж іншого, усім буде необхідно реєструватись в національному центрі в Rode. В низці умов влада повністю зрівняє українців із біженцями з інших країн.
Заборона розповідає про колективний захист у Норвегії.
Правила для біженців: нововведення Осло
В Норвегії планують змінити умови перебування тимчасових переселенців з України. Таким чином в країні хочуть зменшити приток біженців, повідомляє уряд країни.
Точної інформації про те, коли нові правила набудуть чинності, немає. При цьому відомо, що для того, аби отримати прихисток, тепер обов’язково треба буде їхати в Національний центр реєстрації в Råde, який є табором для біженців. Раніше цього можна було уникнути, приїхавши в одне з п’яти міст:
- Кіркенес;
- Тронгейм;
- Берген;
- Ярен;
- Торп.
Єдині, хто і надалі матиме право на реєстрацію в інших місцях країни, неповнолітні без супроводу та ті, хто знаходиться в особливо складній ситуації.
Читати більше новин в TelegramЛюди, які не пройдуть через Råde, не зможуть отримати проживання у готелях по місцю звернення за реєстрацією. Використання притулку для біженців (тимчасове проживання), також планують обмежити.
Також розглядають урізання термінів поїздок в Україну чи інші держави. Їх без втрати статусу захисту дозволятимуть тільки з поважної причини, яка буде розглядатись у кожному окремому випадку. Подібні умови мають біженці з інших країн.
Крім цього, на дітей перший рік не буде виплачуватись окрема допомога. Тобто для того, щоб отримувати гроші на неповнолітніх, необхідно прожити в Норвегії принаймні 12 місяців.
«Шукачі притулку повинні розраховувати на те, що в майбутньому їм доведеться довше залишатися в притулку для біженців. У довгостроковій перспективі може виникнути необхідність у наданні альтернативного житла в притулках, а також поселення в житлові будинки із нижчими стандартами, ніж сьогодні», — йдеться в заяві на сайті уряду Норвегії.
Статус захисту: як отримати в Норвегії
Попри введення більш жорстких умов, країна продовжує надавати допомогу біженцям. Для того, щоб мати право на колективний захист, достатньо проживати в Україні до 24 лютого 2022 року або бути членом сім’ї цієї людини, незалежно від національності.
З урахуванням нововведень, для отримання колективного захисту, необхідно перш зав все прибути до національного центру реєстрації в Роде (Rode). На цьому етапі необхідно:
- провести бесіду з поліцією;
- надати свої відбитки пальців та фото;
- надати свій паспорт та інші документи, що посвідчують особу;
- пройти обстеження на туберкульоз.
Біженці перебувають у центрі реєстрації короткий час (кажуть про пару тижнів). Після цього українці потрапляють у тимчасовий притулок. Цей етап триває до надання колективного захисту. З моменту отримання статусу, українці отримують житло і мають відвідувати програму з вивчення норвезької.
Раніше Заборона розповідала про посилення вимог до біженців у Німеччині: уряд країни послабив вимоги до знання мови, але посилив до безробітних.
Читати більше новин в Telegram