'
Читаєте зараз
Нова Зеландія скасує революційний закон про куріння: у чому причина

Нова Зеландія скасує революційний закон про куріння: у чому причина

Tetiana Cherevko
  • Згідно з законом, країна мала стати вільною від куріння до 2025 року. Акт країна ухвалила першою у світі.
  • Мінімальний вік, з якого дозволено палити, мали регулярно підвищувати
  • Національна партія Нової Зеландії була змушена скасувати рішення, адже це було однією з умов утворення коаліції у парламенті.

Скасування закону про куріння має допомогти залучити більше грошей до бюджету. Антитютюнову політику продовжать, але вже на рівні освітніх програм.

Заборона розповідає про причини відміни революційного закону.

Закон про сигарети: в чому суть

Парламент Нової Зеландії в кінці 2022 року ухвалив закон про щорічне підвищення дозволеного віку куріння. Таким чином органи охорони здоров’я прагнули зробити країну вільною від паління до 2025 року. 

Так, тютюнові вироби мали перестати продавати людям, які народилися 1 січня 2009 року або пізніше. Отже, мінімальний вік для купівлі сигарет мав постійно зростати. Водночас кількість магазинів, яким дозволено продавати сигарети, могла скоротитися у 10 разів: з 6 000 до лише 600 по всій країні.

«Тисячі людей житимуть довше, стануть здоровішими, а система охорони здоров’я стане на 5 мільярдів доларів краще, оскільки їй не доведеться лікувати хвороби, спричинені курінням, наприклад численні види раку. , інфаркти, інсульти, ампутації», — сказав тоді заступник міністра охорони здоров’я д-р Айша Веррал.

Читати більше новин в Telegram

Заборону на куріння скасовують: яка причина

Через рік після впровадження закону у Новій Зеландії вирішили скасувати його. Рішення має допомогти знизити податки, пише The Guardian.

«Зокрема це стосується поправки про різке скорочення дозволеної кількості нікотину в тютюнових виробах та їх продаж лише через спеціалізовані тютюнові магазини, а також вікове обмеження», — пояснили у виданні.

Скасування рішення, на думку уряду, має запобігти виникненню підпільного тютюнового ринку. А от знижувати рівень куріння продовжать за допомогою освітньої та іншої політики. 

Заборону планують скасувати до березня 2024 року. На думку представників охорони здоровʼя, цей крок призведе до загибелі тисяч людей.

Раніше Заборона розповідала про чому ВООЗ назвав самотність глобальною загрозою. Її вплив еквівалентний викурюванню 15 сигарет на день

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій