'
Читаєте зараз
Нищитиме БпЛА пачками: США випробували нову лазерну вбивцю дронів

Нищитиме БпЛА пачками: США випробували нову лазерну вбивцю дронів

Ilona Kivva
Автор:
  • Американські ВПС у 2019 році представили проєкт антидронної системи THOR. Прототипи були готові через рік, їх навіть розміщували в Африці для тестів.
  • Це мікрохвильова система, яка буквально підсмажує електроніку БпЛА. Працює технологія на коротких дистанціях.
  • На полігоні Честнат провели наймасштабніші випробування зброї.

Комплекс Tactical High-power Operational Responder випробували в умовах реального бою з роєм безпілотників. Система перевершила всі очікування і понад три години без упину успішно нищила техніку. Це означає, що вона може бути потенційно найефективнішою зброєю проти масованих БпЛА-атак.

Заборона розповідає про комплекси THOR, а також про наймасштабніше тестування у Нью-Мексико.


Система THOR

Tactical High-power Operational Responder, або THOR — це новітня мікрохвильова система протидії безпілотникам, розробкою якої займається дослідницька лабораторія Військово-повітряних сил США (AFRL) у співробітництві з компаніями AE Systems, Leidos і Verus Research. Проєкт представили у 2019 році, а вже у 2020-му з’явилися перші прототипи, пише Defense Express.

Інформацію про тактико-технічні характеристики цієї системи поки не розповсюджують, але відомо, що вона збиває дрони за допомогою потужного кінетичного імпульсу, який буквально підсмажує електроніку БпЛА. 

Принцип роботи THOR. Ілюстрація: ВПС США

Читати більше новин в Telegram

Працювати антидронна зброя має на коротких дистанціях. При цьому на дальність впливає заданий оператором рівень потужності і те, як саме фокусується промінь. Це також дає змогу одночасно вражати кілька цілей, тож THOR потенційно може стати однією з найефективніших систем захисту від роїв дронів.

Tactical High-power Operational Responder також можна буде використовувати проти крилатих ракет, наземних та навіть надводних цілей, але ефективність може бути меншою.

Налаштувати техніку для роботи можна за три години. Сам комплекс вміщується у транспортний контейнер, який можна перевозити військово-транспортним літаком C-130 Hercules. Це означає, що вона не високомобільна і, ймовірно, діятиме як точковий захист для об’єктів.

Tactical High-power Operational Responder: випробування 

Військово-повітряні сили США провели перше у своєму роді випробування THOR. Тестування відбулося на полігоні Честнат (база Кертленд у Нью-Мексико) ще 5 квітня 2023 року, але повідомили про результати тільки у травні, пише The War Zone.

Воно стосувалося саме протидії роям безпілотників і стало найбільшим в історії AFRL. Результати перевершили всі очікування.

«Команда запускала численні безпілотники, щоб імітувати реальну атаку зграї. THOR ніколи раніше не тестувався проти таких типів дронів, але це не завадило системі скидати цілі з неба за допомогою некінетичних високопотужних мікрохвильових імпульсів зі швидкістю світла», — розповів менеджер програми THOR у AFRL Адріан Лусеро. 

Керівники Управління швидких можливостей армії та критичних технологій заходять у портативний центр управління THOR, 11 лютого 2021 року,  авіабаза Кертленд. Фото ВПС США

У якій кількості та проти яких саме типів БпЛА проводили тести, не уточнюють, але вказано, що варіантів було кілька.

«THOR був надзвичайно ефективним, оскільки система працювала майже безперервно під час бойових дій. Це ранній демонстратор, і ми впевнені, що зможемо використати ту саму технологію та зробити її більш ефективною», — сказав заступник керівника проєкту Тайлар Хенсон.

Раніше Заборона розповідала про найпотужнішу у світі лазерну гармату, над якою працює Австралія. Вона працюватиме для підтримки сухопутних військ в умовах бойових дій. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій