'
Читаєте зараз
ОБСЄ не бачить прямих доказів участі РФ в конфлікті на Донбасі. Але докази є

ОБСЄ не бачить прямих доказів участі РФ в конфлікті на Донбасі. Але докази є

Сергій Сурепін

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не зафіксувала прямих доказів участі РФ у бойових діях на сході України. Про це заявив в інтерв’ю американському виданню Foreign Policy заступник глави СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг. На запитання, яка офіційна позиція ОБСЄ щодо участі РФ у конфлікті на сході України, Хуг відповів: «Якщо ви запитуєте, що ми бачили на місцях, ми не побачили прямих доказів».

За словами Хуга, місія фіксувала конвої, які в’їжджають в Україну та виїжджають із неї ґрунтовими дорогами вночі в районах, де немає офіційних пунктів пропуску. Також він заявив, що спостерігачі бачили «конкретні типи зброї», зокрема військове електронне озброєння.

Водночас стало відомо, що місія спілкувалася з ув’язненими, затриманими українськими військовими, які стверджували, що є військовослужбовцями російських збройних сил і під час ротації беруть участь у війні на сході України. Також Хуг розповів, що члени місії бачили чоловіків із розпізнавальними знаками РФ, але, за його словами, таку куртку можна придбати «в будь-якому місці». Він підкреслив, що місія бачила емблеми Німеччини, Іспанії та інших країн, зокрема і РФ.

Які докази є

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що комплекс «Бук», з якого збили малайзійський «Боїнг» під Донецьком, належав до 53-ої зенітної ракетної бригади ППО, що базується в Курську. Про це на прес-конференції заявив глава департаменту розслідувань поліції Нідерландів Уілберт Пауліссен. Він не назвав імен російських військових, які служили в екіпажі «Бука», що збив малайзійський лайнер. За його словами, усі машини в конвої, який супроводжував ракетний комплекс, входили до складу військових сил РФ.

Читати більше новин в Telegram

Керівниця федеральної поліції Австралії Дженіфер Хурст розповіла, що літак був збитий ракетою серії 9М38. Частину ракети, де розташовувався двигун, знайшли на території України у вересні 2016 року. Також вона розповіла, що «на оболонці було знайдено номер, який вказує на код виробника – підприємство розташоване в Московській області, рік виробництва – 1986, також вказаний серійний номер ракети».

Реакція української влади

Перша віце-спікерка Верховної Ради, представниця України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко сподівається, що заява першого заступника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александра Хуга про брак прямих доказів російської військової присутності на Донбасі не є його позицією. За словами Геращенко, їй щиро шкода, що місія Хуга завершується «такою очевидно недолугою і невдалою заявою».

«Сподіваюся, це просто невдало сформульована ним фраза, а не позиція. Варто нагадати містеру Хугу, що… місія СММ щотижня фіксує на Донбасі та відображає у своїх офіційних звітах новітню російську радіолокаційну та іншу техніку, танки та іншу зброю. Російську. Нову. Не радянську. Таку не купиш на базарі і не перемалюєш замість зірочки російський прапор. Тому принагідно хочу подякувати тим сміливим і чесним представникам СММ ОБСЄ, які є в місії і які не сліпоглухонімі, а все бачать, фіксують і чесно пишуть про це у своїх рапортах», – написала Геращенко. Вона наголосила, що українська сторона докладала чимало зусиль, щоби кількість росіян у СММ ОБСЄ зменшилася.

Коментар ОБСЄ

Заява заступника голови Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки та співпраці Александра Хуга в інтерв’ю виданню Foreign Policy була некоректно процитована і згодом її виправили. Про це повідомила ОБСЄ в Facebook.

«Завдання Спеціальної моніторингової місії #ОБСЄ в Україні (СММ) – встановлювати та звітувати про факти. Факти, викладені в наших звітах, говорять самі за себе. Ми, як і раніше, рішуче віддані реалізації мандата СММ задля надання підтримки Україні та сприяння нормалізації ситуації», – заявили в місії.

Нагадаємо, збройний конфлікт у Донецькій і Луганській областях між українською армією та «ЛДНР» почався у квітні 2014 року. СММ ОБСЄ є неозброєною цивільною місією, яка спостерігає за ситуацією в усіх регіонах України. Вона регулярно готує звіти про ситуацію в країні, а також бере участь у переговорах між сторонами конфлікту на Донбасі. Місія розпочала свою роботу 29 липня 2014 року згідно з рішенням постійної ради ОБСЄ. Термін повноважень Хуга минає 31 жовтня.

 

Читайте також:

Досить пропаганди: Слідство з’ясувало, «Боїнг» збив російський «Бук»

ОБСЄ помітила перевезення озброєння на Донбас з РФ

Донбас назвали одним із найбільш замінованих районів в світі

На Донбасі зафіксували сотні нових ящиків з боєприпасами

«На Донбасі загинули понад 240 дітей»: Повідомив Павло Клімкін

На Донбасі знову почалися активні бойові дії

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій