Читаєте зараз
Обстріли не проблема: Румунія придумала, як вивозити зерно з України

Обстріли не проблема: Румунія придумала, як вивозити зерно з України

Анастасія Бодюл

Румунія подвоїть пропускну спроможність свого головного чорноморського порту та судноплавних шляхів на Дунаї протягом двох місяців, щоб допомогти Україні транспортувати своє зерно за межі досяжності Росії, пише Financial Times.

«У 2023 році Україна матиме близько 40 млн тонн зерна на експорт. Щоб [полегшити] це, ми збільшили пропускну здатність як у гавані Констанца, так і на шляхах, що ведуть до гавані Констанца. Ми мобілізувалися, як могли», — сказав прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку, який отримав свою посаду в червні-2023.

Збільшення пропускної спроможності чорноморського порту Констанца та інших маршрутів дозволить подвоїти експорт українського зерна до 4 млн тонн на місяць.

Попри неодноразові напади Росії на українські зернові термінали в портах Ізмаїл і Рені вздовж річки Дунай, є рішення. Наприклад, дозволити кораблям здійснювати нічний транзит із жовтня та збільшити вантажний трафік мінімум до 14 суден на день. Подвоєння розміру барж також означає, що Україні не доведеться так часто використовувати зернові склади.

Обіцяння Румунії збільшити судноплавний коридор шляхом днопоглиблення Дунаю та розширення інфраструктури портів відбулося після того, як Росія відмовилася від угоди, яка дозволяє українському зерну діставатися світових ринків через Чорне море. Москва також погрожувала комерційним суднам, що виходять з українських портів. Це призвело до зміни маршруту експорту через Дунай.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій