Читаєте зараз
«Одна велика могила на всіх»: що відбувається у Вовчанську та інших ключових точках фронту

«Одна велика могила на всіх»: що відбувається у Вовчанську та інших ключових точках фронту

Oleksandr Humeniuk
Що треба знати про головні події на фронті за тиждень

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними воєнними експертами. Зараз основна увага сконцентрована на Харківщині та Донеччині.

На другому тижні червня 2024 року ворог продовжує спроби задавити українську оборону на ключових ділянках фронту. 


Північний напрямок: Глибоке, Вовчанськ, Тихе

На півночі Харківщини росіяни продовжують намагання проводити штурмові дії на двох окремих ділянках: західній та східній. На західному фланзі російської атаки основні бойові дії відбуваються у населеному пункті Глибоке та у напрямку населеного пункту Липці. 

У Глибокому бої відбуваються безпосередньо у селі. За інформацією військових пабліків, цього тижня українським силам оборони вдалося здійснити декілька вдалих штурмів, спрямованих на витіснення ворога з села. Також відомо про активне застосування артилерії українськими підрозділами на цьому напрямку. Водночас і окупаційні війська продовжують намагатись наступати. Ось як характеризує ситуацію один з українських військових пабліків:

«Наші козаки не перестають штурмувати н.п. Глибоке: вгризаються у кожен метр, маємо деякі успіхи на північних околицях села, проте ворог намагається теж атакувати та вибити наших воїнів. Намагалися нас закидати гранатами — косорилі всі до одного. Знаю, що наших козаків взяли у полон, воїни живі. Бої надалі будуть розгортатися важкі, наміри ворога ми знаємо, вони там будуть стоять скільки треба. Тож бажаю козакам витримати та вижити у цій битві».

Читати більше новин в Telegram

На східному фланзі російської атаки на Харківщину основні бої відбуваються у місті Вовчанськ. Українські підрозділи вже декілька тижнів поспіль стримують ворога та не дають йому повністю захопити місто: тривають вуличні бої.

Цікава ситуація склалася на Агрегатному заводі. Кілька днів тому туди зайшла група росіян, яку вдало заблокували українські оборонці. Про розвиток подій переповідає один з пабліків:

«Ворог досі перебуває на Агрегатному заводі, але звідти ні входу, ні виходу немає. Туди намагаються зайти підрозділи, яких тупо наші козаки трамбують, як м’ясо, не кожен наважується туди зайти, бо одразу працюють FPV-дрони. Також залишки п’ятаків рівняє наша авіація. Це, знаєте, одна на всіх пі**рків велика могила».

Окрім боїв у центральній частині міста, відомо про контратакувальні заходи, що здійснювались минулого тижня українськими підрозділами. Зокрема, оборонці посунули окупантів у приватному секторі, що у східній частині міста. 

Росіяни також намагаються просуватись і східніше від міста. За даними ресурсу DeepStateMap, ворогу вдалось просунутись у напрямку населеного пункту Тихе на майже півтора кілометра.

Східний напрямок: Серебрянський ліс, Роздолівка

16 червня телеграм-канал «Азову» повідомив про просування їхніх захисників у Серебрянському лісництві. За їхньою інформацією, 12-та бригада спеціального призначення спільно з 1-ю бригадою оперативного призначення «Буревій» Національної гвардії України ще 21 квітня провели наступ у Серебрянському лісництві. В результаті підрозділи просунулись на 1 км вглиб та на 2 км по фронту, чим завершили один з етапів наступальних дій на своєму напрямку. Також просування українських захисників було зафіксовано ресурсом DeepStateMap.

На півночі від окупованого Бахмута російські війська проводять штурмові дії у напрямку населеного пункту Роздолівка. За минулий тиждень окупантам вдалось підійти до окраїн населеного пункту.

«Ворог просунувся на близько 600 м і досяг західної околиці Роздолівки. Позиція хря**в біля залізничного переїзду на західному в’їзді до Роздолівки перебуває під обстрілом з боку нашого війська, вже є поранені та загиблі пі**рки. Також вони пробують FPV-дронами атакувати у сільськогосподарській забудові на південному околі села», — коментує ситуацію на ділянці один з військових пабліків.

На авдіївському напрямку російські війська продовжують повільне просування фактично по всій ширині лінії бойового зіткнення. Ситуація залишається складною, українські сили оборони героїчно стримують ворожі атаки. На північному боці російської атаки, згідно з даними ресурсу DeepStateMap, окупантам частково вдалось просунутись біля Архангельського, Новоолександрівки та Соколу. 

Південніше, у районі населеного пункту Новоселівка Перша, українським оборонцям вдалося відбити та відкинути російські війська, що намагались замкнути кільце у районі населених пунктів Уманське та Новопокровське.

Вибухи у тилу армії РФ 14 червня — 20 червня 2024 року

19 червня в тимчасово окупованому Первомайську, що в Луганській області, пролунали вибухи. За повідомленнями з соціальних мереж, вибух стався близько 13:30 у центральній частині міста. Деталей стосовно місця вибуху немає.

20 червня вибухи пролунали на нафтобазі в Енемі, що в Адигеї (РФ). В результаті розпочалася пожежа. Причиною вибухів називають атаку безпілотних ударних дронів.

18 червня безпілотники прилетіли на нафтобазу у місті Азов у Ростовській області. Пожежу, що виникла у результаті вибуху, не вдалось загасити за дві доби.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій