Читаєте зараз
Одна з компаній-бульбашок Китаю вийшла на біржу і втратила 79% ціни 

Одна з компаній-бульбашок Китаю вийшла на біржу і втратила 79% ціни 

Yevheniia Kostina

Акції китайського забудовника Evergrande у перший після 17-місячної паузи день торгів в моменті впали на 86.67%. Компанія, що є найбільшим боржником у світі, втратила $2.2 млрд, або 79% ринкової вартості. Відновленню на Гонконзькій біржі передувала публікація фінансового звіту за першу половину 2023 року та запевнення, що умови установи виконані, пише Reuters.

У 2017 році оцінка Evergrande досягла історичного максимуму в 420 мільярдів гонконзьких доларів. Торги акціями не проводились з 21 березня 2022 року. Восени 2021 року девелопер із найбільшим боргом у світі (понад $300 млрд на той момент) через фінансові проблеми пропустив термін виплати за своїми доларовими облігаціями. У результаті за одним із випусків компанія допустила технічний дефолт.

П’ятирічна динаміка ціни акцій компанії Evergrande на біржі. Інфографіка: Reuters

Evergrande потребує схвалення понад 75% власників кожного класу боргових зобов’язань, щоб затвердити план, який пропонує кредиторам кошик варіантів обміну боргових зобов’язань на нові облігації та пов’язані з акціями інструменти, забезпечені її акціями.

Подальша діяльність забудовника залежатиме від успішного виконання плану з реструктуризації боргу за кордоном та переговорів з рештою кредиторів щодо продовження термінів погашення зобов’язань.

Однак, як і у випадку з двома попередніми річними фінансовими звітами Evergrande, аудиторська компанія Prism Hong Kong and Shanghai не опублікувала висновку щодо звіту напередодні повернення на Гонконзьку біржу. Аудитор послався на численні фактори невизначеності, у тому числі щодо майбутніх грошових потоків.

17 серпня 2023 року Evergrande Group подала заяву про банкрутство в Сполучених Штатах. Баланс показав, що станом на 31 грудня 2022 року загальні зобов’язання групи перевищили 2.43 трильйона юанів. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій