'
Читаєте зараз
Одразу два газопроводи РФ у Європі пошкоджені: паливо потрапило в море

Одразу два газопроводи РФ у Європі пошкоджені: паливо потрапило в море

Ilona Kivva
Автор:
  • Витоки на «Північному потоці-1» та «Північному потоці-2» зафіксували протягом однієї доби.
  • В Балтійському морі спостерігалося зростання рівня забрудненості.
  • Екологи та енергетики побоюються низки негативних результатів аварій, один із яких – вибух.

Попри санкції російський газ залишався в трубопроводах, які ведуть до країн-членкинь Європейського Союзу. Майже одночасно на двох ключових газогонах РФ впав тиск і речовина потрапила у воду.

Заборона розповідає про виведення з ладу «Північних потоків» у Європі та наслідки цих інцидентів. 


«Північний потік»: аварії в Данії та Швеції  

26 вересня 2022 року повідомила Данія повідомила про витік газу із незапущеного газогону «Північний потік-2» – через територію цієї країни трубопровід мав би постачати паливо з РФ у Німеччину. Через появу діри тиск у ньому впав зі 105 до 7 бар і газ потрапив в Балтійське море, тому суднам заборонили плавати в радіусі 5 миль навколо Nord Stream 2.

«За межами забороненої зони немає ризиків для безпеки, пов’язаних з витоком. Очікується, що інцидент не матиме наслідків для безпеки постачання газу в Данії», – зазначили в енергетичному агентстві країни.

Витік на Nord Stream 2 біля острова Борнхольм. Графіка: Danish Maritime Authority.

Вранці 27 вересня 2022 року стало відомо про два витоки на газопроводі Nord Stream 1, який також належить Росії. Крім Данії, газ із нього потрапляє в воду і з території Швеції. Як і у випадку з «Північним потоком-2», витоки розташовані недалеко від датського острова Борнхольм, повідомив представник Шведської морської адміністрації.

Читати більше новин в Telegram

Хоч Nord Stream 2 не було введено в експлуатацію через початок повномасштабної війни РФ проти України, паливо в нього росіяни закачали. А «Північним потоком-1» Берлін отримував російський газ аж до вересня 2022 року, тому він залишався в трубопроводах.

Витоки газу 26-27 вересня: чи є небезпека

Протягом кількох днів 177 млн кубометрів палива можуть витекти лише з «Північного потоку-2». Метан частково розчиняється у воді, проте є загроза для атмосфери Землі.

«Значне падіння тиску, яке вже відбулося в газопроводі «Північний потік-2», дає підстави побоюватися, що це велика аварія і що значні обсяги небезпечного газу метану вже витекли в Балтійське море. Як тільки газоподібний метан піднімається над поверхнею моря в атмосферу, він значно сприяє парниковому ефекту», заявили в організації Deutsche Umwelthilfe.

Мапа газопроводів «Північний потік-1» та «Північний потік-2». Графіка: Al Jazeera.

Водночас у Данії побоюються наслідків витоків палива в море. Зокрема, через можливий контакт газу з відкритим вогнем чи іскрою, у результаті чого є загроза вибуху, сказав керівник секції енергетики Ольборзького університету Саймон Педерсен. За його словами, газ токсичний як для людей, так і для дикої природи.

Раніше Заборона розповідала, що Росія щоденно відправляє у повітря величезні обсяги природного газу. Це негативно впливає на клімат Арктики, пришвидшуючи процеси танення льодовиків за полярним колом.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій