Читаєте зараз
Охота на відьом. У КНДР звинуватили чиновників у спалаху COVID-19

Охота на відьом. У КНДР звинуватили чиновників у спалаху COVID-19

Ilona Kivva
Автор:
  • У КНДР вперше офіційно підтвердили випадки зараження коронавірусом.
  • Винними зробили чиновників, які нібито безвідповідально ставилися до роботи зі стримування пандемії.
  • Лідер Північної Кореї Ким Чен Ин оголосив про екстрений локдаун.

Правляча Трудова партія Північної Кореї звинуватила чиновників державних органів, що відповідальні за профілактику пандемії, у недбальстві, що нібито призвело до випадків зараження коронавірусом у країні. У інфікованих підтвердили субваріант штаму Омікрон.

Заборона розповідає про оголошений Ким Чен Ином екстрений локдаун у КНДР та що відомо ситуацію з коронавірусом у країні.


У Північній Кореї оголосили терміновий карантин: що відомо

Влада КНДР вперше офіційно заявила про випадки захворювання на  COVID-19 у країні, повідомляє Yonhap.

Інфікування було виявлено серед жителів Пхеньяна — столиці країни. 8 травня 2022 року у пацієнтів з лихоманкою взяли аналізи, які підтвердили зараження субваріантом штаму Омікрон BA.2.

«Політбюро засудило органи профілактики пандемії за їх недбалість, розслабленість, безвідповідальність та неефективність, оскільки вони не впоралися зі станом охорони здоров’я у той час, коли в усьому світі, в тому числі й у сусідніх регіонах нашої країни, зростає кількість інфекційних захворювань», — йдеться у заяві правлячої Трудової партії Північної Кореї.

Читати більше новин в Telegram

Скільки саме людей заразилися COVID-19, не повідомляється, однак на усій території країни оголошено максимально надзвичайну ситуацію та введено карантин. За наказом північнокорейського лідера Ким Чен Ина, усі міста та райони мають ізолюватися та організувати роботу в умовах обмеження кожного виробничого підрозділу та житлового блоку один від одного. Має проводитися регулярне обстеження всіх людей, посилена дезінфекція робочих місць та житлових приміщень. Також було ухвалено рішення мобілізувати резервні медичні ресурси.

Крім того, Ким Чен Ин віддав розпорядження посилити прикордонний контроль, щоб запобігти поширенню COVID-19 з-за кордону. 

В КНДР немає коронавірусу

Ще у січні 2020 року країна повністю закрила свої кордони. Чи були вжиті ще якісь профілактичні заходи невідомо, однак до 8 травня 2022 року Північна Корея заявляла про повну відсутність у країні коронавірусу. У липні 2020 року було повідомлено про першу підозру на COVID-19. Симптоми були виявлені у людини, яка нібито ще у 2017 році стала перебіжчиком до Південної Кореї, але за три роки повернулася на батьківщину. Про подальшу долю «перебіжчика» та чи підтвердився взагалі діагноз не повідомлялося.

У червні 2021 року під час засідання політбюро Трудової партії Ким Чен Ин виступив з доволі дивною заявою. Він сказав, що стався «важкий інцидент, який може загрожувати безпеці народу та країни в рамках загальнонаціональних протиепідемічних заходів», але що саме несе загрозу та про який інцидент йдеться, не уточнив. Тоді у нехтуванні обов’язками також було звинувачено високопосадовців. На засіданні одразу було оголошено про заміну кількох членів політбюро, секретарів центрального комітету та чиновників.

Того ж року Всесвітня організація охорони здоров’я заявила про початок постачання медикаментів проти COVID-19 у Північну Корею. Також допомогу з вакцинами пропонували Південна Корея та США, однак чи були здійснені поставки у КНДР, замовчують.

Раніше Заборона розповідала про проблеми з продовольством у Шанхаї та інших містах Китаю на фоні тотального локдауну через спалах коронавірусу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій