'
Читаєте зараз
Олег Сенцов став першим українським лауреатом премії імені Сахарова

Олег Сенцов став першим українським лауреатом премії імені Сахарова

Сергій Сурепін

Український режисер, політв’язень Олег Сенцов став лауреатом премії «За свободу думки» імені Андрія Сахарова. Про це повідомила євродепутатка Ребекка Гармс. Рішення оголосили 25 жовтня в Європейському парламенті в Страсбурзі. Церемонія вручення премії відбудеться 12 грудня в Страсбурзі.

Премія «За свободу думки» імені Андрія Сахарова заснована в 1988 році Європейським парламентом. Її присуджують щорічно тим, хто захищає права людини й основні свободи. Розмір премії становить 50 тисяч євро.

У різні часи премію отримували президент ПАР Нельсон Мандела, російська громадська діячка Людмила Алексєєва, іранський кінорежисер Джафар Панагі. Українці ще не отримували цю премію.

Раніше Сенцова висунули на Нобелівську премію миру. Це зробив колишній президент Польщі та нобелівський лауреат Лех Валенса. Привід – голодування Сенцова, яке тривало понад 100 днів.

Нагадаємо, зараз Сенцов перебуває в РФ. Його утримують у колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі. Із середини травня 2018 року Сенцов дотримувався голодування, але на початку жовтня припинив його.

Читати більше новин в Telegram

Чому Сенцов у в’язниці?

Українського режисера Олега Сенцова затримали в Криму 10 травня 2014 року. Разом із цим затримали активіста Олександра Кольченка. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі. Разом із ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняють, Чирній залишиться в колонії в Магадані.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій